Modelja e njohur dhe një nga anëtaret më karizmatike të ‘KUWK’ Kendall Jenner dërgoi në shtëpi çmimin më të madh…
Me shumë mundësi nuk e keni ditur, por ish-Zonja e Parë e Amerikës, Michelle Obama, ka pësuar një abort spontan…
Aktorja hollivudiane Natalia Portman ishte ylli i  më glamuroz i mbrëmjes të premten në shfaqjen e filmit në AFI Fest.…
Nëse ka diçka për të cilën janë kurioze shumica e femrave shqiptare, është pikërisht sekreti që qëndron pas yjeve të…
Çudia më e madhe ka qenë Gaga dhe këtë e kanë thënë të gjithë tashmë. Jo vetëm publiku i thjeshtë,…
Grupi i famshëm Spice Girls ka njoftuar dy datat e reja të turit të tyre. Biletat ishin në zbritje të…
Tuna pas një viti pauzë është rikthyer fuqishëm në muzikë, kështu duke publikuar dy këngën brenda një kohe të shkurtër,…
Tom Cruise ka detyruar producentët të ndërpresin xhirimet për “Top Gun 2”. Aktori ka kërkuar kohë të mësojë të pilotojë…
Dakota Johnson konsiderohet si një prej aktoreve të reja më të njohura në botën e Hollywoodit. Ajo në vitin 2015…
Futbollisti shqiptar Granit Xhaka ka publikuar një foto në rrjetet sociale ku shihet se po gatuan. Graniti ka treguar që…
Kohëve të fundit emri i saj ka qenë më i përfoluri gjithandej. E tani ajo është rikthyer fuqishëm në treg,…
Shtëpia e Caitlyn Jenner në Malibu është djegur si pasojë e zjarrit që kaploi një pjesë të Kalifornisë. “TMZ” raporton…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!