Kur dy personazhe të njohur shfaqen në tapetin e kuq me të njëjtën veshje, nuk do të thotë që patjetër…
Leonita Lekaj dhe Arbonora u bënë emra të njohura që kur na treguan se janë bërë kunata dhe hynë në…
Vajzat kryesisht janë shumë të përkëdhelura dhe duan që ti plotësohen të gjitha dëshirat. Sidomos kur bëhet fjalë për ditët…
Poni ka qenë një nga këngëtaret më aktive në arenën muzikore shqiptare për vite me radhë, duke korrur suksese të…
As pozat seksi të Samantës nuk kanë se si të mungojnë në kalendarin e nxehtë veror të vajzave vip. E…
Ish menaxheri i Era Istrefit, këngëtares më të suksesshme aktualisht Faton Shoshi, duket se ka harruar të fshijë çdo detaj…
Sukseset me projektet muzikore asnjëherë nuk i kanë munguar. Mirëpo Soni aktive ka qenë gjithmonë edhe në rrjete sociale, aty…
Opsioni më i ri në Instagram në lidhje me pyetjet që mund të bëjnë ndjekësit i ka joshur pafund edhe…
Rike Roçi u bë e famshme pasi ishte banore e Big Brother disa sezone më parë, por fama e saj…
Këngëtari shqiptar nga Maqedonia, Shpat Kasapi përpos angazhimeve në muzikë, ai duket se ka talent edhe për aktrim.  Vitin e…

Lajmet e fundit

Taksa në Rrugën e Kombit, qeveria nuk përcakton përjashtime për invalidët në Kukës

Aktualitet

Taksa në Rrugën e Kombit, qeveria nuk përcakton përjashtime për invalidët në Kukës

Paketa lehtësuese për lëvizjen në Rrugën e Kombit e bërë publike nga Qeveria më 22 qershor nuk parashikon asgjë në lidhje me invalidët. Neni 16 i statusit të Invalidit, e përjashton...

Mbërrin i nxehti afrikan në Shqipëri, ja kur do ulen temperaturat

Aktualitet

Mbërrin i nxehti afrikan në Shqipëri, ja kur do ulen temperaturat

Shqipëria do të përfshihet nga vala e të nxehtit. Sipas METEOALB, kjo fundjavë pritet të jetë përvëluese. Shqipëria do mbetet në periferi të valës së të nxehtit Afrikan, e cila gjatë...

Ku shkojnë mineralet shqiptare?

Aktualitet

Ku shkojnë mineralet shqiptare?

Gjatë vitit 2018 eksportet drejt Spanjës nga Shqipëria kanë pësuar një dyfishim të vlerave për gjashtëmujorin e parë. Po ta krahasojmë me periudhën Janar-Qershor të vitit të kaluar duket qartë se...