Një koncert i Dua Lipës për të shënuar përvjetorin e parë të muzeut Louvre Abu Dhabi u anullua për shkak…
Gjysmë viti pas shkurorëzimit nga ish-gruaja e tij, Jenna Dewan, aktori Channing Tatum është në lidhje të re me këngëtaren…
Ish modelja dhe prezantuesja televizive, Yolanda Hadid, ka shumë gjëra me të cilat mund të krenohet. Të tre fëmijët e…
Ajo kurrë nuk dëshiron që të qëndrojë në hije, por do të jetë në qendër të vëmendjes. Dhe kudo që…
Ajo njoftohet se ka angazhuar një ekip privat të zjarrfikësve për të shpëtuar shtëpinë e saj të fshehur prej 60…
Një 26-vjeçare nga Zelanda e Re ka treguar dhuratat që merr nga ata që quhen “babusha”. Brooke West thotë se…
Ku është tani dhe çfarë është duke bërë një nga fitueset e “The Voice Italia”? Këtë pyetje ka ngritur media…
Është e pamundur që në një sezon të Dance With Me të mos diskutohet të paktën një çift për një…
Shtëpia e këngëtares me famë botërore Miley Cyrus është djegur plotësisht nga zjarri që pushtoi lagjen VIP në Kaliforni ditët…
Çifti, Ryan Reynolds dhe Blake Lively janë padyshim gjithmonë në qendër të diskutimeve dhe komenteve. Konsiderohen si më të bukurit…
Jaden Smith ka zbuluar mbrëmjen e kaluar se është në një lidhje me shokun dhe bashkëpunëtorin e tij Tyler The…
Tatuazhet në shumë raste janë një formë e mirë për të shprehur dashurinë ndaj një personi shumë të afërt. Mjafton…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!