Jessie J ka nisur së fundmi turin e saj për të promovuar albumin më të ri që titullohet ‘Rose’. Gjatë…
Sindi Tona nuk është si të gjitha bashkëmoshataret e saj adoleshente. Vajza e këngëtares së njohur Manjola Nallbani, edhe pse…
Paris Hilton po ndihmon viktimat e tërmetit në Puebla të Meksikës. Hilton vizitoi San Gregorio të hënën, një qytet të…
Më datë 19 të këtij muaji, shqipet do të mblidhen në Romë për Skënderbeun. Disa prej emrave të njohur shqiptarë…
Pasuria e vajzave të familjes Kardashian-Jenner është marramendëse dhe duket sikur shtohet dita-ditës, por e kundërta po ndodh me vëllain…
Gruaja e El Çapos u paraqit në gjykatën e Bruklinit, për të ndjekur seancën e të shoqit, dhe bëri që…
Princi Charles i Britanisë së Madhe sot mbush 70 vjet. Me këtë rast ai sot do të pijë çaj me…
Aktori i njohur turk duket se i ka dhënë fund martesës së tij. Aktori shumë i njohur për shqiptarët në…
Bes Kallaku ka reaguar ashpër në Instagram pasi nëpër portalet shqiptare u publikua një lajm që bënte me dije se…
Klaudia Pepa është një prej balerinave shqiptare më të përfolura dhe njëkohësisht një prej emrave të baletit që ka çuar…
Një koncert i Dua Lipës për të shënuar përvjetorin e parë të muzeut Louvre Abu Dhabi u anullua për shkak…
Gjysmë viti pas shkurorëzimit nga ish-gruaja e tij, Jenna Dewan, aktori Channing Tatum është në lidhje të re me këngëtaren…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!