Tronditëse/ Whitney Houston është abuzuar seksualisht kur ishte fëmijë

E Enjte, 17 May 2018 15:13

Whitney Houston është abuzuar seksualisht kur ishte fëmijë nga kushërira e saj. Lajmi shokues është zbuluar nga familja e saj në dokumentarin e ri mbi divën e muzikës.

Dokumentari 'Whitney' flet për jetën e këngëtares, e cila u gjet e vdekur në vaskë në vitin 2012 në moshën 48 vjeçare.

Mary Jones, tezja e Whitney, e cila gjeti trupin e saj të vdekur pretendon se këngëtarja i kishte thënë se ishte abuzuar seksualisht nga Dee Dee Warwick, motra e këngëtares Dionne.

Whitney i kishte rrëfyer tezes së saj se pëdhunimi kishte ndodhur midis moshës 7 deri në 9 vjeç.

Ajo kujton yllin e muzikës duke i thënë: "Mary unë jam abuzuar seksualisht. Dhe ishte grua." Kur e pyeti se kush ishte, Huston iu ishte përgjigjur: "Ishte Dee Dee Warwick." Sipas Mary, abuzimi seksual vuri në mëdyshje Whitney mbi orientimin e saj seksual. Ajo tregoi se ishte heteroseksuale duke u martuar me Bobby Brown.

Martesa e tyre, midis 1992 dhe 2007, ishte e mbushur me dhunë dhe drogë. Vajza e tyre Bobbi Kristina Brown vdiq në 2015.

Brown tha se Whitney ishte biseksuale dhe ka qenë lidhur me shoqen e saj më të ngushtë dhe asistenten Robyn Crawford.

Dee Dee Warwick, 18 vite më e madhe se Whitney, u bë e varur nga droga dhe vdiq në moshën 63 vjeçare në vitin 2008.

Një burim i afërt me familjen Warwick tha: 'Dee Dee e kishte shfaqur hapur se ishte lezbike në industrinë e muzikës. Jo domosdoshmërisht në publik, por unë nuk mendoj se ishte një sekret brenda industrisë së muzikës."

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Haradinaj: Kush mbron idenë e korrigjimit të kufijve është i paguar

Bota Shqiptare

Haradinaj: Kush mbron idenë e korrigjimit të kufijve është i paguar

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka folur sot sërish për çështjen e korrigjimit të kufijve me Serbinë por dhe një sërë çështjesh të tjera të nxehta të aktualitetit. Në forumin e...

Maqedonia këtë javë nis bisedimet për në NATO

Globi

Maqedonia këtë javë nis bisedimet për në NATO

Të enjten dhe të premten zyrtarisht fillojnë bisedimet për anëtarësim në NATO. Koordinatori nacional për NATO, Stevo Pendarovski tha se Komiteti për integrimin e vendit në NATO ka përpiluar një draft...

Hillary mbron Bill Clintonin për skandalin me Lewisnkyn, thotë se nuk ishte abuzim i pushtetit

Aktualitet

Hillary mbron Bill Clintonin për skandalin me Lewisnkyn, thotë se nuk ishte abuzim i pushtetit

Hillary Clinton, ish-Sekretarja e Shtetit në SHBA në një intervistë për CBS ka thënë se afera e bashkëshortit të saj, Bill Clinton, me Monica Lewinskyn teksa ai ishte në Shtëpinë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!