Dënohen me burg aktorët turq

E Enjte, 17 May 2018 13:43

Një gjykatë në Stamboll ka dhënë verdiktin për 34 të akuzuar për trafik droge, mes të cilëve shumë aktorë dhe emra të famshëm të showbizit turk.

“Sabah” raporton se në mesin e aktorëve të dënuar me 4 vite e 2 muaj burg janë edhe emrat e njohur të serialeve turke si aktorët Çagatay Ulusoy, Gizem Karaca, Yusuf Hasan Akgün, Huseyin Orçun Benli, etj.

Ata ishin arrestuar në një operacion anti-drogë ën Stamboll në Janar të vitit 2013 ndërsa më pas ishin lënë të lirë me kush. Gjyqi ndaj tyre vazhdonte prej më shumë se 5 vitesh.

Aktorët kanë hedhur poshtë akuzat për trafikim droge, megjithëse disa prej tyre kanë pranuar se kanë përdorur drogë.

27-vjeçari Ulusoy, një prej aktorëve më të famshëm të serialeve turke, njihet në Shqipëri për rolin e Sarpit në serialin “I Infiltruari”, transmetuar në Klan Plus. Ai aktualisht po xhiron një serial për gjigantin “Netflix”.

Ndërsa aktorja dhe modelja Gizem Karaca, ka luajtur shumë seriale, mes të cilëve edhe “Dashuri Pa fund”.

Nëse dënimi lihet në fuqi edhe nga Gjykata e Lartë e Turqisë, avokati Ugur Poyraz tha për gazetën “Posta” se aktorët do të qëndrojnë 22 muaj e 20 ditë në burg nga 4 vite e 2 muaj që është dënimi në total. 

Modifikuar më E Enjte, 17 May 2018 14:46

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ndarja nga jeta e kreut të OKB-së, reagon politikani shqiptar: Do ta kujtojmë përherë njeriun që mbështeti kauzën tonë!

Politikë

Ndarja nga jeta e kreut të OKB-së, reagon politikani shqiptar: Do ta kujtojmë përherë njeriun që mbështeti kauzën tonë!

Është ndarë nga jeta në moshën 80-vjeçare ish-kreu i OKB-së Kofi Anan. Lajmi u bë i ditur nga BBC. Pas këtij lajmi ka reaguar kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i cili...

Ishte shpallur në kërkim për “vjedhje me dhunë”, arrestohet 28-vjeçari në Tepelenë

Aktualitet

Ishte shpallur në kërkim për “vjedhje me dhunë”, arrestohet 28-vjeçari në Tepelenë

Një 28-vjeçar nga Tepelena ka rënë në prangat e policisë së Vlorës, pasi ishte dënuar me 6 vite burg për “Vjedhje me dhunë e kryer në bashkëpunim”. Juljan Islamaj, 28 vjeç...

Rritet bilanci i viktimave nga musonet në Indi, 1000 vetë humbën jetën

Globi

Rritet bilanci i viktimave nga musonet në Indi, 1000 vetë humbën jetën

Situata në Indi ka marrë përmasa dramatike. Me mijëra vetë kanë mbetur të bllokuar në shtetin jugor të Keralas, ku përmbytjet e furishme kanë marrë 324 jetë njerëzish. Në përpjekjet e...