‘Shpërthen’ Renato Mekolli: “Personazhet shqiptar, s’kanë bukë të hanë dhe shesin p*rdhë”

Diel, 11 November 2018 14:35

Është përfolur shumë kohët e fundit për emisionin e tij që ka ngjallur shumë polemika.

Bëhet fjalë për shefin më të komentuar të momentit, Renato Mekollin.

Ai ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin “Thumb”.

Mekolli është pyetur në lidhje me punët që ka provuar para se të bëhej i famshëm dhe ai ka rrëfyer se ka punuar në pozicione të ndryshme para se të realizonte ëndrrën e tij.

Shefi i kuzhinës është shprehur:

Unë kam shitur gërvisht dhe fito, kam punuar edhe si murator me babin ne Greqi por kam larë edhe pjata dhe kjo pjesa, ua ka larë pjata ua kështu ua ashtu me dukët shumë fallso tek njerëzit dhe situata e showbizzit shqiptar sepse bëjnë sikur kanë filluar gjithmonë nga lart. Ndërkohë ne jemi një vend kaq i varfër dhe i shikon të gjithë me veshje te bukura me rroba të mira, por ata s’kanë bukë të hanë dhe shumica shesin p*rdhë.”

I pyetur, pse shqiptarët e bëjnë këtë, Mekolli është përgjigjur:

Është presioni shoqëror, dhe nuk jemi ngopur akoma me jetën me gjithçka që na rrethon e të gjitha situatat që janë rreth nesh.”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

Politikë

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

I pyetur për deklaratën e Ramës ditën e sotme në parlament ku u shpreh: “Protesta i dha një shuplakë qeverisë, një grusht opozitës dhe një dritë shprese shoqërisë”, ish-kryeministri Sali...

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Globi

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Policia franceze ka qëlluar për vdekje autorin e dyshuar të sulmit të së martës në Strasburg, ku 3 persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën. Viktima është 29-vjeçari Cerif...

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Aktualitet

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Profesori i njohur Edmond Tupja i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, duke komentuar për protestën e studentëve, tha se situata ku ndodhet vendi është në tatëpjetë. Tupja: Sipas një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!