Për herë të parë, Michelle Obama flet për abortin dhe dhimbjen që kjo ngjarje i shkaktoi

Saturday, 10 November 2018 17:56

Me shumë mundësi nuk e keni ditur, por ish-Zonja e Parë e Amerikës, Michelle Obama, ka pësuar një abort spontan para 20 vitesh, kur ajo dhe Barack po përpiqeshin të bënin fëmijë. Asokohe, ajo as nuk ia kishte idenë që shumë gra të tjera kishin kaluar të njëjtën gjë. “Ndihesha e humbur dhe vetëm, ndihesha sikur kisha dështuar në çdo gjë, sepse nuk ia kisha idenë sa i përhapur ishte aborti spontan, pasi ne nuk flisnim për të. Mbyllemi në dhimbjen tonë dhe ndihemi të shkatërruara”, -është shprehur Michelle në një intervistë me Robin Roberts.

Ngjizja për çiftin ishte shumë e vështirë dhe u detyruan t`i drejtoheshin fekondimit ‘in vitro’. Kur ajo ishte 34-vjeçare lindi vajzën e parë Malia dhe një vit më vonë, Sasha-n. Gjatë intervistës, ish-Zonja e Parë theksoi se gratë duhet të jenë më të hapura dhe të flasin më shumë rreth këtyre çështjeve, në mënyrë që të ndihen më pak vetëm. Asaj iu desh një kohë e gjatë që të fliste rreth kësaj gjëje me miqtë dhe të afërmit e saj dhe këtë gjë e cilëson si një gabim të madh dhe si diçka të keqe që gratë ia bëjnë padashur njëra-tjetrës duke mos folur hapur për trupin e tyre.

 

.@MichelleObama opens up to @RobinRoberts in revealing new interview; says she felt "lost and alone” after suffering miscarriage 20 years ago. Watch @ABC special covering her journey to motherhood and more from her memoir, "Becoming," Sunday night 9/8c. http://gma.abc/2FdWIHm

713 people are talking about this
 
 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Garë dyshe për Pochettinon, e duan dy super klube

Sport

Garë dyshe për Pochettinon, e duan dy super klube

Sipas të përditshmes angleze The Guardian drejtuesit e Realit të Madridit janë duke menduar për shkarkimin e teknikut të përkohshëm Santiago Solari pas humbjes historike 3-0 në shtëpi ndaj CSKA-së...

Chelsea dhe Arsenali në garë për yllin e Barcelonës

Sport

Chelsea dhe Arsenali në garë për yllin e Barcelonës

Denis Suarez do të largohet nga Barcelona në janar dhe dyshja e Premier Ligës, Arsenal dhe Chelsea janë në pozitën më të mirë për të nënshkruar me të Vendimi për lojtarin...

Dietë efikase për linja perfekte për vetëm 14 ditë

Shëndeti

Dietë efikase për linja perfekte për vetëm 14 ditë

Më poshtë ju ndihmojmë me një nga dietat më të “shkëlqyeshme” të njërës nga klinikat më të famshme angleze. Dieta zgjat dy javë, nuk duhet të përdoren pije alkoolike dhe nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!