BBC publikon dokumentarin për familjen mbretërore, ja pyetja delikate që i bëri Princi Harry të atit ditën e dasmës

Premte, 09 November 2018 16:40

Princi Harry nuk kishte folur me herët për një detaj që nuk ka kaluar pa vëmendje ditën e dasmës së bujshme në maj. Një prej skenave të dasmës së tij dhe Meghan Markle ka të bëjë edhe me Princin Charles. Gjatë një interviste për dokumentarin e BBC One, “Prince, Son and Heir: Charles at 70”, Harry zbuloi edhe një sekret që deri tani e kishte mbajtur të fshehtë – një pyetje pas së cilës mori një përgjigje të ëmbël nga i ati.

Duke u kthyer pas në kohë, në maj, për këtë skenë ka pasur mjaft polemika. Për çfarë e pyeti Harry të atin ndërsa ai afrohej bashkë me Meghan në altar? Spekulimet për të atin e Meghan Markle, Thomas Markle, që asokohe kishin marrë dhenë, i kishin dhënë ndikimet edhe në familjen mbretërore. Sipas People, gjatë dokumentarit, Harry zbulon atë që tha i Charles kur u afrua së bashku me bashkëshorten e tij të ardhshme.

"E pyeta për të dhe mendoj se e dinte më parë pyetjen, ndaj u përgjigj menjëherë:" Po, natyrisht, do të bëj çfarë të jetë e nevojshme për Meghan, jam këtu për t'ju mbështetur",- kujton Harry. Për Harry-n është një mundësi fantastike të ketë gjithmonë mbështetjen e të atit, por ta merrte këtë konfirmim në një kohë të trazuar me lajmet e të atit të Meghan-it ishte edhe më e rëndësishme.

Auu! Charles u ngjit në altar për t’i dhënë mbështetje të birit dhe nuses së tij dhe gjesti që bëri e lidhi edhe më shumë me Meghan.

BBC One ka shfaqur për herë të parë dokumentarin për jetën e re në familjen mbretërore dhe shumë sekrete të tjera nga oborri i mistershëm.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Lufta është paqe. Liria është skllavëri. Injoranca është fuqi”!

Kulturë

“Lufta është paqe. Liria është skllavëri. Injoranca është fuqi”!

Megjithëse George Orwell ka shkruar vetëm gjashtë romane, vepra e tij i ka dhënë një vend të merituar në majë të listave të shkrimtarëve më të mirë. Ndikimi i tij...

Rrugëtimi 100 vjeçar pas vdekjes, i Ismail Qemalit

Kulturë

Rrugëtimi 100 vjeçar pas vdekjes, i Ismail Qemalit

Në përkujtim të 100-vjetorit të vdekjes së Ismail Qemalit, Muzeu Historik Kombëtar do të organizojë një tryezë shkencore dhe do të hapë ekspozitën me titull “Rrugëtim – Ismail Qemali ndër...

George Clooney drejt divorcit? Bashkëshortja e tij ka marrë fëmijët dhe është larguar

Show-biz

George Clooney drejt divorcit? Bashkëshortja e tij ka marrë fëmijët dhe është larguar

Martesa e tyre katërvjeçare konsiderohet të jetë një nga më të qëndrushmet në showbiz. Por dje, raportet e bujshme pohuan se George dhe Amal Clooney janë në shkëmbinj. Martesa e tyre...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!