Lady Gaga fjalim emocional në Hollivud, përlotet teksa rrëfen dhunën seksuale

Premte, 19 October 2018 19:29
 

Për revistën e 25-të,ELLE ka organizuar një ceremoni të dedikuar grave.  Eventi u organizua në hotelin Four Seasons në Los Anxhelos ku mes shumë  yjeve të kinemas të Hollivudit  mori pjesë dhe  Lady Gaga.

Ajo foli dhe për eksperiencën e saj të parë si  aktore  në  film me aktorin Bradley Cooper  titullin e filmit "Një yll është lindur".

Fjalimi që Lady Gaga mbajti në skenë ishte shumë prekëse,veçanërisht  kur ajo foli për abuzimet  që  vuajnë të rinjtë  çrregullimet e tyre, të shkaktuara nga strese të forta.

"Për mua kjo do të thotë të kesh mundësinë për të bërë një ndryshim. Lutem që t'i kushtojmë më shumë vëmendje atyre që na rrethojnë dhe atyre që kanë nevojë për të.  Ne femrat e Hollivudit jemi zëra ,kemi mendime të thella, ide, bindje dhe vlera për botën. Kemi fuqinë  për të folur, për tu dëgjuar dhe të reagojmë kur na thuhet të pushojmë.

Pasi u sulmova seksualisht në moshën 19 vjeçare jeta më ndryshoi përgjithmonë ,nuk i tregova askujt, ndihem e turpëruar për atë që më ka ndodhur, ka akoma ditë kur unë rri dhe mendoj që ishte faji im. Pasi ia tregova njerëzve të fuqishëm me qëllim që të më ndihmonin, askush nuk e bëri,"-tha këngëtarja.

Për këtë rast Lady Gaga kishte veshur një kostum  nga firma  Mar Jacobs, e motivuar nga stilisti që mund ta bëj "të ndihet' më mirë duke veshur një kostum burrash në vend të një fustani mbrëmjeje.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

100- vjetori/Ismail Qemali në letërsi dhe artet shqiptare

Kulturë

100- vjetori/Ismail Qemali në letërsi dhe artet shqiptare

Me rastin e 100-vjetorit te vdekjes se Ismail Qemalit, po botojme nje sere veprash artistike ku trajtohet figura madheshtore e plakut te Vlores qe shpalli Pavaresine dhe ngriti Falmutrin me...

“Lufta është paqe. Liria është skllavëri. Injoranca është fuqi”!

Kulturë

“Lufta është paqe. Liria është skllavëri. Injoranca është fuqi”!

Megjithëse George Orwell ka shkruar vetëm gjashtë romane, vepra e tij i ka dhënë një vend të merituar në majë të listave të shkrimtarëve më të mirë. Ndikimi i tij...

Rrugëtimi 100 vjeçar pas vdekjes, i Ismail Qemalit

Kulturë

Rrugëtimi 100 vjeçar pas vdekjes, i Ismail Qemalit

Në përkujtim të 100-vjetorit të vdekjes së Ismail Qemalit, Muzeu Historik Kombëtar do të organizojë një tryezë shkencore dhe do të hapë ekspozitën me titull “Rrugëtim – Ismail Qemali ndër...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!