Zyrtare/ Princi Harry dhe Meghan presin fëmijën e parë

Hënë, 15 October 2018 10:55

Tjetër foshnje mbretërore është rrugës për në këtë botë.

Princi Harry dhe Meghan Markle kanë bërë të ditur se janë duke pritur fëmijën e tyre të parë, i cili pritet të lind pranverën e ardhshme.

Çifti e bëri të ditur lajmin për shtatzëninë e Markle, pasi arritën në Australi për turneun e tyre të pas ndërkombëtar, që prej martesës së tyre në fund të muajit maj.

Ata u panë të kapur për dore në vizitën të cilën pritet që ta vazhdojnë në Zelandën e Re dhe disa vende të tjera.

Para se lajmi të ishte zyrtarizuar, kishin qarkulluar thashetheme për shtatzëninë e Markle, për shkak se nëna e saj shkoi nga Amerika në Londër, për ta ndihmuar vajzën e saj, pasi thuhet se Markle nuk dëshiron që të punësojë dado për fëmijën. 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të dielën, në 96-vjetorin e Shërbimit Pyjor, vjen për lexuesit libri që duhet të kemi në bibliotekë

Aktualitet

Të dielën, në 96-vjetorin e Shërbimit Pyjor, vjen për lexuesit libri që duhet të kemi në bibliotekë

Me datën 27 Janar është dita e Shërbimit Pyjor Shqiptar, më saktë 96 vjetori i këtij shërbimi.| Në këtë ditë të shënuar për shërbimin pyjor, vjen inaugurimi i botimit “Pyjet e...

Genc Deromemaj: Përvjetorin e vdekjes së Ismail Qemalit, Bashkia e Vlorës e kthen në një festë të PS

Politikë

Genc Deromemaj: Përvjetorin e vdekjes së Ismail Qemalit, Bashkia e Vlorës e kthen në një festë të PS

Kreu i degës së PD, Vlorë, Genc Deromemaj, ka reaguar sa i përket mënyrës skandaloze se si bashkia Vlorë përkujton Ismail Qemalin. Përmes një statusi në FB, Deromemaj thotë se...

100- vjetori/Ismail Qemali në letërsi dhe artet shqiptare

Kulturë

100- vjetori/Ismail Qemali në letërsi dhe artet shqiptare

Me rastin e 100-vjetorit te vdekjes se Ismail Qemalit, po botojme nje sere veprash artistike ku trajtohet figura madheshtore e plakut te Vlores qe shpalli Pavaresine dhe ngriti Falmutrin me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!