Foto/ Martohet princesha Eugenie, mbretëresha Elizabet i organizon dasmë madhështore

Premte, 12 October 2018 19:01

Pallati mbretëror në Britaninë e Madhe ka zhvilluar një tjetër dasmë. Sot kanë kurorëzuar dashurinë e tyre princesha Eugenie dhe Jack Brooksbank. Menjëherë pas ceremonisë së dasmës kanë filluar festimet në pallatin mbretëror.

Çifti është kurorëzuar në sallën e  Shën Gjergjit të Kështjellës Ëindsor, një cermoni kjo e organizuar nga mbretëresha. Në të kishte 850 mysafirë.

Duka i Yorkut theu një traditë mbretërore  dhe i dha dhëndrit të tij të ri një përqafim përpara Mbretëreshës.

Fjalimi i Jack ishte ‘i mbushur me përkushtim ndaj Eugenie’ dhe ai i tha gruas së tij të re se ajo ‘ndriçon jetën e tij dhe e bën atë të ndihet i plotë’.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksident me vdekje në Shkodër

Aktualitet

Aksident me vdekje në Shkodër

Një aksident me vdekje ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Kryebushat, në aksin që lidh qytetin e Shkodrës me Bushatin. Viktimë e këtij aksidenti mësohet se ka qenë një grua, Shpresa...

Foto me kryq në ballë të universitetit, kush janë 10 pedagogët e Politeknikut që studentët kërkojnë vetting

Aktualitet

Foto me kryq në ballë të universitetit, kush janë 10 pedagogët e Politeknikut që studentët kërkojnë vetting

Ndërsa ka nisur marshimi i studentëve dhe i gjimnazistëve të Tiranës drejt Ministrisë së Arsimit, sot në ditën e shtatë të protestës, e cila do të jetë edhe më kulminantja...

Të burgosurit grek xhirojnë dhunën ndaj shqiptarit të dyshuar për vrasjen e studentes greke

Aktualitet

Të burgosurit grek xhirojnë dhunën ndaj shqiptarit të dyshuar për vrasjen e studentes greke

19-vjeçari shqiptar, Aleksandër Luca, që dyshohet se ka vrarë  studenten Eleni Topaludhi në Rodos ka rënë viktimë e rrahjes brenda burgut të Avlonës. Të burgosurit fillimisht filluan një sulm verbal me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!