Tërmeti i prish pushimet familjes Beckham

Saturday, 11 August 2018 11:31

David Beckham dhe familja e tij shpëtuan nga një zonë tërmetesh vrasës ku po kalonin pushime të mrekullueshme.

Tronditjet e mëdha tronditën Balin, pasi një tërmet me magnitudë 6.9 shkatërroi ishullin fqinj të Lombokut, duke lënë të paktën 321 të vdekur, ndërsa mijëra udhëtarë që po iknin të dielën.

Familja Beckham po pushonte në Bali, kur tërmeti goditi më pak se 60 milje larg në Bala.

Legjenda e Anglisë Becks, 43 vjeç, gruaja Victoria, 44 vjeç, dhe fëmijët, Brooklyn, 19, Romeo 15, Cruz 12 dhe Harper u tronditën nga tërmeti në pushimet e tyre luksoze në Bali.

Por, ata tani kanë fluturuar në një vendpushim të pabesueshëm të quajtur Nihi në ishullin ekzotik Sumba, 450 milje nga epiqendra e fatkeqësive. Familja është duke qëndruar në një vilë me katër dhoma gjumi me vlerë 5,000 funta një-natë me pishinën e vet afër një prej plazheve më të mira të surfing në rajon.

Por, shefat e hotelit që dëshirojnë të përfitojnë nga lidhjet ekzotike me “Brand Beckham” kuptohen të kenë ofruar një qëndrim luksoz që kushton një pagesë 25.000 funta falas.
Ish-ylli i Manchester United dhe Real Madrid David dhe djemtë shkuan surfing dje, ku nga fotografitë duket se po kalojnë momentet më të bukura bashkë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

100- vjetori/Ismail Qemali në letërsi dhe artet shqiptare

Kulturë

100- vjetori/Ismail Qemali në letërsi dhe artet shqiptare

Me rastin e 100-vjetorit te vdekjes se Ismail Qemalit, po botojme nje sere veprash artistike ku trajtohet figura madheshtore e plakut te Vlores qe shpalli Pavaresine dhe ngriti Falmutrin me...

“Lufta është paqe. Liria është skllavëri. Injoranca është fuqi”!

Kulturë

“Lufta është paqe. Liria është skllavëri. Injoranca është fuqi”!

Megjithëse George Orwell ka shkruar vetëm gjashtë romane, vepra e tij i ka dhënë një vend të merituar në majë të listave të shkrimtarëve më të mirë. Ndikimi i tij...

Rrugëtimi 100 vjeçar pas vdekjes, i Ismail Qemalit

Kulturë

Rrugëtimi 100 vjeçar pas vdekjes, i Ismail Qemalit

Në përkujtim të 100-vjetorit të vdekjes së Ismail Qemalit, Muzeu Historik Kombëtar do të organizojë një tryezë shkencore dhe do të hapë ekspozitën me titull “Rrugëtim – Ismail Qemali ndër...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!