Zëvendësoni kafenë me ujë me limon

Tuesday, 28 August 2018 17:55

Me ndryshimin e stinëve, është e rëndësishme që të keni kujdes të shtuar për vete. Andaj, lexoni përmes këtij artikulli disa këshilla për një jetë më të shëndetshme.
Përgatituni që t’i merrni gjërat me qetësi, dhe kështu të nesërmen do të zgjoheni me ndjenjë më të mirë.

Filloni ditën me ujë me limon, në vend të kafesë Largoni kafeinën dhe në vend të saj shijoni një gotë me copëza të limonit. Kjo ju ndihmon që të jeni në humor të mirë, u përmirëson metabolizimin dhe përmirëson mëlçinë.

Po ashtu është shumë me rëndësi sepse ndikon në hidratim, për dallim nga kafja, e cila ndikon në dehidratimin tuaj, gjë kjo e cila mund të krijojë paaftësinë për largimin e toksinave apo djegien e kalorive në mënyrë efikase.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vitit

Sport

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vitit

Nëse ekziston një çmim për “Golin e vitit”, atëherë duket të ekzistojë një çmim edhe për “Gafën e vitit” dhe të keni të sigurt se atë do ta fitojë Senad...

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin e madh

Kulturë

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin e madh

Shumë filma do të kishin qenë ndryshe me aktorë të tjerë. Disa aktorë i refuzuan shumë role simbolike për arsye të ndryshme si angazhimet në një tjetër projekt filmik ose...

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Politikë

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Deputeti Dashamir Shehi shprehet se Shqipëria po i afrohet një diktature dhe se krimi është lënë në bordurë. Ai shton se, opozita do të hyjë në zgjedhje dhe do t'i...