Zëvendësoni kafenë me ujë me limon

Tuesday, 28 August 2018 17:55

Me ndryshimin e stinëve, është e rëndësishme që të keni kujdes të shtuar për vete. Andaj, lexoni përmes këtij artikulli disa këshilla për një jetë më të shëndetshme.
Përgatituni që t’i merrni gjërat me qetësi, dhe kështu të nesërmen do të zgjoheni me ndjenjë më të mirë.

Filloni ditën me ujë me limon, në vend të kafesë Largoni kafeinën dhe në vend të saj shijoni një gotë me copëza të limonit. Kjo ju ndihmon që të jeni në humor të mirë, u përmirëson metabolizimin dhe përmirëson mëlçinë.

Po ashtu është shumë me rëndësi sepse ndikon në hidratim, për dallim nga kafja, e cila ndikon në dehidratimin tuaj, gjë kjo e cila mund të krijojë paaftësinë për largimin e toksinave apo djegien e kalorive në mënyrë efikase.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zgjedhjet brenda PD, Gjata: Ju tregoj pse ishin të ndershme dhe me standart

Politikë

Zgjedhjet brenda PD, Gjata: Ju tregoj pse ishin të ndershme dhe me standart

Njëri prej personazheve më të rinj në arenën politike të demokratëve është edhe Çlirim Gjata, i zgjedhur si Sekretar për Çështjet Ligjore në PD. I ftuar në “Open” të Eni...

Bebe Rexha "shpërthen" ndaj stilistëve të famshëm, zbuloni arsyen

Show-biz

Bebe Rexha "shpërthen" ndaj stilistëve të famshëm, zbuloni arsyen

Ylli i popit, Bebe Rexha ka reaguar publikisht për disa stilistë që refuzuan ti japin veshje për eventin "Grammys" pasi trupi i saj është i madh dhe nuk kanë masa...

Tatimet: Ndryshimet që prekin tatimin mbi të ardhurat

Aktualitet

Tatimet: Ndryshimet që prekin tatimin mbi të ardhurat

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, në vijim të informimit për Paketën Fiskale 2019, njofton të gjithë tatimpaguesit për ndryshimet kryesore në ligjin nr. 8438, datë 28.12.1998 “Për tatimin mbi të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!