Të gjithë prindërit e dinë, është gjithmonë shumë stresuese kur fëmija sëmuret ose lëndohet. Ky është rasti i Lydia, vajzës…
Coca cola krijon gjëndrrat e kënaqësisë në tru, njejtë sikurse vepron heroina.Përbërja e sheqerit në coca cola shkakton probleme për…
Zakonisht thuhet që shumë ilaçe duhet të merren dhe me ushqime, për të mbrojtur stomakun tuaj. Por a e dini…
Trupi i njeriut është një makineri perfekte ku ndodhin miliona procese (shpesh të panjohura për ne), por që arrijnë të…
Pirja e kakaos çdo ditë mund ta rrisë nivelin e HDL kolesterolit (“të mirë”), bëjnë të ditur hulumtuesit japonez të…
Ndotja e ajrit ka sjellë rritje të sëmundshmërisë tek popullata. Sipas mjekëve, grimcat e pluhurit për shkak të diametrit të…
Gjashtë efekte të privimit të gjumit Mungesa e gjumit nuk është më e keqja që ne do të jemi të…
I famshmi dr. Oz shpjegoi pasojat e disa shprehive të zakonshme, për të cilat shumica janë të prirë, si shkulja…
Vaji u ullirit është vaj natyrali nxjerrë nga ullinjtë, nga frutat e pemës së ullirit. Rreth 14% e vajit është…
Më poshtë keni këshilla me vlerë se si ta parandaloni gripin dhe të ftohtin pa ardhur akoma. Merrni mjaftueshëm vitamin…
Megjithatë, edhe pse ju do donit me çdo kusht mos i kishit, nëse i shikoni me vëmendje, duken si valët…
Gripi sezonal ёshtё njё sёmundje infektive që përhapet nga një person i sëmurë tek tjetri përmes nёpёrmjet kollёs, teshtimёs dhe…

Lajmet e fundit

Shpërthim në kolegj në Krime, 10 të vdekur dhe 50 të plagosur

Globi

Shpërthim në kolegj në Krime, 10 të vdekur dhe 50 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm në Krime ka shkaktuar të paktën deri tani 10 të vdekur dhe 50 të plagosur. Shpërthimi ndodhi në qytetin e Kerçit në një kolegj. Agjencia shtetërore ruse...

Gruaja seksi e ministrit, që vazhdimisht tregon asetet e saj

Show-biz

Gruaja seksi e ministrit, që vazhdimisht tregon asetet e saj

Milena Santos është gruaja e ministrit të ri të Turizmit në Brazil, Alessandro Teixeira. Ajo ka qenë një “Miss BumBum” dhe kjo mund të kuptohet nga fotot e saj. Santos është...

Braimllari: Sistemi i drejtësisë duhet të jetë i pavarur, Rama duhet të merret në hetim

Politikë

Braimllari: Sistemi i drejtësisë duhet të jetë i pavarur, Rama duhet të merret në hetim

Në një intervistë për Shijak Tv deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari, ka folur për sistemin e drejtësisë dhe ndërhyrjet e kryeministrit. Çfarë pune ka kryeministri? u shpreh Braimllari Intervista  e plotë: Është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!