Sali Berisha Drejtori siçilist, qe lumturon dajon duke legalizuar per te edhe kabinen e elektrikut, cohet per ndjekje penale por…
Në mat duke se ka ndodhur një masakër e vërtetë.  Ka humbur jetën edhe një tjetër prej të plagosurve. Për…
Vetëm pak orë pas fjalës së kryetarit të Komisionit të Ekonomisë, Erion Braçe, i cili thirri sot në një interpelancë…
I ftuar në “Top Talk”, kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ndër të tjera, foli edhe për kauzën…
Policia e matit ka dhënë detajet e para për ngjarjen e orës 14:00 të ditës së sotme. Sipas burimeve zyrtare,…
Një efektiv i policisë së Fushë-Krujës ka zbuluar skandalin e radhës në këtë postë policore. Sipas tij, një denoncim që…
Përmes një deklarate për mediat nga selia e PD, deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj dhe këshilltari ligjor, Gazmend Bardhi kanë…
Deputeti i Partisë Demokratike, Strazimiri, ka reaguar sot pas shkarkimit të drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Burgjeve, Enrik Sulejmani.…
Kur flitet për Bashkimin Evropian dhe pritshmëritë e Shqipërisë për tu anëtarësuar në familjen e madhe evropiane, kryeministri Edi Rama,…
Një reagim jo miqësor ka ndodhur mes deputetit Fino dhe ministrit të Jashtëm, Bushati në seancën parlamentare të mazhorancës. Ndërsa…
Njerëzit e Taulant Ballës janë arrestuar në Maqedoni për trafik droge.Denoncimin e ka bërë ish-kryeministri Sali Berisha, me publikimin e…
Serbia mund të rikthejë regjimin e vizave për Shqipërinë. Lajmi është bërë me dije nga ministri serb i Punëve të…

Lajmet e fundit

Trump thotë se Putini mund të jetë përfshirë në vrasje

Globi

Trump thotë se Putini mund të jetë përfshirë në vrasje

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë në një intervistë televizive se beson që homologu i tij rus, Vladimir Putin, “ndoshta” është përfshirë në vrasje dhe ka pohuar sërish se Moska...

Gjendet pranë kufirit një kafkë njeriu, dyshohet se i përket shqiptarit të vrarë dy vjet më parë

Aktualitet

Gjendet pranë kufirit një kafkë njeriu, dyshohet se i përket shqiptarit të vrarë dy vjet më parë

Një punëtor pastrimi ka gjetur kafkën e një njeriu në një nga kanalet e një zone industriale në Prevezë, Greqi. Dyshimet e para janë se kafka e gjetur mund t`i...

Bllokohet mish dhe peshk në tregun e Milotit, tregtoheshin në kushte skandaloze

Aktualitet

Bllokohet mish dhe peshk në tregun e Milotit, tregtoheshin në kushte skandaloze

Në kuadër  të vënies në kontroll të tregjeve mbarë vendit, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit  ka bllokuar sot disa subjekte  në qytetin e Milotit. Trupat inspektuese e DRAKU, Lezhë kontrolluan tregun...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!