Kryetari i Bashkisë Tepelenë, Tërmet Peçi, në takimin që u zhvillua me drejtorët e qarkut Gjirokastër në Tepelenë, ka shprehur…
Prokurorët e Krimeve të Rënda që po hetojnë audio-përgjimin ku dyshohet se është i përfshirë edhe vëllai i ish-Ministrit të…
Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka ironizuar Kryeministrin duke kujtuar disa vargje. Përmes një postimi në “facebook”…
Kur opozita ka thirrur qytetarët për të protestuar ndaj Ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe kryeministrit Edi Rama, ky i…
Deputeti i PD i qarkut të Vlorës, Agron Shehaj reagon pas incidentit të ndodhur sërish sot në Komisionin e Ekonomisë…
Pavarësisht se e ironizoi intervistën e djeshme të gazetarit Jetmir Olldashi dhe të rejave të publikuara nga skandali i vëllait…
Ditën e sotme krimi ka goditur qytetin e Lushnjës ku një person ka tentuar të grabisë një bankë të nivelit…
 Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ditën e sotme lidhur me vdekjen e një 35-vjeçari në Peqin të Elbasanit. Berisha thotë…
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, në një deklaratë për shtyp i bëri thirrje qytetarëve shqiptarë të marrin pjesën në protestën…
Kryetare e LSI-së, Monika Kryemadhi tha se Kryeministri Edi Rama nuk do të mund të bindë askënd, as bashkëpunëtorët më…
E frikësuar dhe nën presion. Kështu është aktualisht mazhoranca socialiste, pas audio-përgjimit dhe provave që bëhen publike çdo ditë për…
Lindita nuk vjen “pranvera” me një lule! Ministrja "rilindase" e arsimit Lindita Nikolla, ishte sot për inspektim në shkollën “Nonda…

Lajmet e fundit

100- vjetori/Ismail Qemali në letërsi dhe artet shqiptare

Kulturë

100- vjetori/Ismail Qemali në letërsi dhe artet shqiptare

Me rastin e 100-vjetorit te vdekjes se Ismail Qemalit, po botojme nje sere veprash artistike ku trajtohet figura madheshtore e plakut te Vlores qe shpalli Pavaresine dhe ngriti Falmutrin me...

“Lufta është paqe. Liria është skllavëri. Injoranca është fuqi”!

Kulturë

“Lufta është paqe. Liria është skllavëri. Injoranca është fuqi”!

Megjithëse George Orwell ka shkruar vetëm gjashtë romane, vepra e tij i ka dhënë një vend të merituar në majë të listave të shkrimtarëve më të mirë. Ndikimi i tij...

Rrugëtimi 100 vjeçar pas vdekjes, i Ismail Qemalit

Kulturë

Rrugëtimi 100 vjeçar pas vdekjes, i Ismail Qemalit

Në përkujtim të 100-vjetorit të vdekjes së Ismail Qemalit, Muzeu Historik Kombëtar do të organizojë një tryezë shkencore dhe do të hapë ekspozitën me titull “Rrugëtim – Ismail Qemali ndër...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!