Kryetari i Grupit Parlamentar të PD-së, Edmond Spaho, i futuar në studion e emisiionit “opinion” në televizionin “News24” ka deklaruar…
Ish kryeministri Sali berisha është shprehur në lidhje me vendimin e gjykatës së Kukësit për lënien në burg të 11…
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, nëpërmjet një deklarate për shtyp nga Selia e LSI-së e ka konsideruar…
Pasi është dhënë vendimi i Gjykatës së Kukësit, vendim i dhënë në Tiranë, familjarët dhe qytetarët që ndodhen në rrugën…
Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar në Facebook dëshmitë dy nga 23 të arrestuarit për protestën në Rrugën e Kombit gjatë seancës…
Nuk ka asnjë fjalë dhe vetëm hesht për atë që duhet të ishte shqetësimi dhe obligimi kryesor e tij, përleshjet…
Qytetarët e Kukësit janë të vendosur më shumë se kurrë të vijojnë protestat dhe revoltën deri në lirimin e bashkëqytetarëve…
Deputetët e LSI-së të cilët kanë kërkuar të jenë të pranishëm në sallë, e kanë quajtur tension të pajustifikuar atë…
Pas incidentit brenda ambienteve të Gjykatës së Tiranës, ku deputeti i PD-së mbeti i lënduar, pasi u konfrontuan me policinë,…
Vetëm pak minuta pas dhunës së ushtruar nga Policia e Shtetit ndaj deputetit të Partisë Demokratike Edmond Spaho, kryetari i…
Me kërkesë të Policisë së Kukësit, e cila parashikonte trazira nëse gjyqi për protestuesit do mbahej në Kukës, në Gjykatën…
Ndërkohë që pritet dhënia e masës për 23 protestuesit e arrestuar të Rrugës së Kombit, është tensionuar situata brenda Gjykatës…

Lajmet e fundit

Pollo: I pari i delegacionit në Bruksel, boçe e brekushe me Begot, Beçot e Rrajat

Politikë

Pollo: I pari i delegacionit në Bruksel, boçe e brekushe me Begot, Beçot e Rrajat

Debati për përfaqësimin me ministrin Taulant Balla si kryetar i delegacionit shqiptar të Stabilizim-Asociimit në PE pas dhjetëra akuzave që po shtohen ndaj tij për pengim të drejtësisë dhe bashkëpunim...

Miratohen sanksione të reja kundër përdorimit të armëve kimike

Globi

Miratohen sanksione të reja kundër përdorimit të armëve kimike

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian kanë miratuar sanksione të reja, të cilat shënjestrojnë personat që përdorin armë kimike në gjithë botën. Vendimi i 15 tetorit, do t’i lejojë Bashkimit Evropian...

Shtohen lindjet me operacion

Aktualitet

Shtohen lindjet me operacion

Ndër 5 bebe një vjen në jetë me operacion dhe jo me lindje natyrale. Sipas statistikave, nga viti 2000 deri më sot, lindjet çezariane janë trefishuar në nivel global. Të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!