Presidenti i Republikës Ilir Meta gjatë vizitës që po zhvillon në Tropojë ka përkujtuar edhe liderin e lëvizjes së Dhjetorit…
Ngjarja e rëndë që tronditi Matin dy ditë më parë ka ngjallur reagime të shumta nga politikanët në vendin tonë.…
Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili, ka reaguar ashpër gjatë një konference shtypi me vënien e institucionit të…
Peshkopia ka dy muaj pa ujë ndërkohë që zjarrfikëset e qytetit furnizojnë me ujë vetëm shefat. Ky ka qenë denoncimi…
Deputeti i PD, Ervin Salianji ka hedhur akuza në drejtim të kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla për…
Deputeti Partisë Demokratike, Gent Strazimri, ka  ironizuarpërmes një postimi në ‘facebook’ deklarimin e kreut të qeverisë për hapjen departamentit antishpifje…
Përmes një statusi në Facebook, deputetja e PD, Jorida Tabaku thotë se qeveria Rama nuk e do dijen dhe arsimin,…
Përgjegjësi për fjalën”?! Ooo kush flet për përgjegjësi fjalësh!  Gënjeshtari numër një! Autori i manualit të shpifjes me titull “Kurbani”.…
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta kohët e fundit ka zgjedhur të vizitojë vende të ndryshme të vendit tonë duke prekur…
Statistikat e nxjerra nga Ministria e Brendshme sa i përket vrasjeve në Shqipëri, nxorën hapur mashtrimet e kryeministrit Rama dhe…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vizituar sot familjet e 3 viktimave të ditës së djeshme në Mat. Basha…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetin social Facebook, denoncimin e një qytetari i vili tregon se si doganieri i…

Lajmet e fundit

Masakra në Mat, flet gruaja e autorit: Pse nuk e braktis bashkëshortin

Aktualitet

Masakra në Mat, flet gruaja e autorit: Pse nuk e braktis bashkëshortin

Bashkëshortja e Kujtim Koxhës, i cili vrau tre persona dhe plagosi një tjetër, do ta mbështesë të shoqin, pavarësisht krimit të rëndë.  E kontaktuar dje nga “Panorama”, Vjollca Koxha mohoi që i shoqi...

Pas përplasjeve publike, Thaçi e Haradinaj bashkë te Nexhat Daci

Bota Shqiptare

Pas përplasjeve publike, Thaçi e Haradinaj bashkë te Nexhat Daci

Hashim Thaçi e Ramush Haradinaj kanë shkuar sot në Akademinë e Shkencave dhe Arteve të Kosovë në promovimin e librit “Lindja e Vështirë e Shtetësisë së Kosovës” të shkruar nga...

Dita ndërkombëtare e ecjes në natyrë

Lifestyle

Dita ndërkombëtare e ecjes në natyrë

15 tetori është caktuar nga Organizata Botërore e Shëndetësisë si Dita Ndërkombëtare e Ecjes në Natyrë. Qëllimi i kësaj dite është ngritja e vetëdijes së institucioneve dhe qytetarëve mbi rëndësinë që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!