Lideri i PD Lulzim Basha ka përfunduar votimin në Kuvendin Kombëtar. Pas kësaj, ai është futur mes demokratësh për t’i…
Protesta e studentëve është futur sot në ditën e saj të 11, ndërsa të rinjtë protestues vazhdojnë rezistencën e tyre…
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi u bëri thirrje gjithë shqiptarëve që ditën e hënë tu bashkohen protestës së studentëve para…
Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Floida Kërpaçi me anë të një postimi i ka theksuar kryeministrit Rama se studentët…
Lulzim Basha tha se është domosdoshmëri lënia prapa e kulturës së pandëshkueshmërisë. Sipas tij nuk mund të ketë qeverisje serioze…
Teksa po flet në Kuvendin Kombëtar të PD-së, Lulzim Basha premtoi se Partia Demokratike do të vijë në pushtet vetëm…
Teksa po flet për anëtarët e Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha po bën një panoramë për situatën në…
Duke folur në Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike, Kryetari Lulzim Basha ka shpalosur qëllimin e opozitës. Basha tha që detyra…
Kryetari i Partisë Demokratike ka marrë fjalën e tij në Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike. Që në fillim të fjalës…
Ka filluar mbledhja e Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike për votimin e  Këshillit të ri Kombëtar. Arben Ristani ishte ai…
Sapo ka nisur Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike tek ish-Pallati i Kongreseve. Sapo ka mbërritur në këto momente, kryetari i…
Protestës së studentëve i janë bashkuar me qindra qytetarë sot para Kryeministrisë. Para pak minutash i janë bashkuar edhe banorët…

Lajmet e fundit

Zjarr në kopshtin e fëmijëve, mensa përfshihet nga flakët

Aktualitet

Zjarr në kopshtin e fëmijëve, mensa përfshihet nga flakët

Panik ne nje kopesh femijesh ne Lezhe. Zjarri qe perfshiu konviktin e shkollës “Kolin Gjoka” në Lezhë ka krijuar frikë dhe panik pasi në këto ambiente janë dhe fëmijët e...

Nxënësit e shkollës "At Gjon Karma" bojkotojnë mësimin

Aktualitet

Nxënësit e shkollës "At Gjon Karma" bojkotojnë mësimin

Nxënësit e Shkollës së Mesme "At Gjon Karma" në Gur të Zi në Shkodër sot kanë bojkotuar orën e parë të mësimit. Shkak për bojkotimin e mësimit është bërë mungesave e...

Zbulohet varri antik në Egjipt

Globi

Zbulohet varri antik në Egjipt

Arkeologët egjiptianë kanë zbuluar një varr antik më shumë se 4,400-vjeçar në kompleksin e piramidave të Sakaras. Varri privat, rreth 10 metra i gjatë dhe 3 metra i lartë, mendohet se...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!