Ajo shprehja e turistëve pasionantë që “të gjitha rrugët të çojnë në Romë”, mund të përshtatet fare mirë për një…
Nëse 2 gjykatat më të rëndësishme në Shqipëri, ajo Kushtetuese dhe Gjykata e Lartë nuk funksionojnë, për Komisionerin Knut Fleckenstein…
Nga Edi Paloka O Edvin , o...! Per te shpetuar nga “Xhisiela” pak dite me pare nxore prape ne skene “Babalen”.…
Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, ka marrë pjesë në protestën e banorëve të Laprakës, të cilët kundërshtojnë prishjen e…
Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani me anë të një postimi në ‘Facebook’ ka parashtruar disa çështje që sipas tij mund…
Një vit më parë gjatë qëndrimit në fshatin Zerqan të Dibrës, kryeminstri Edi Rama i premtoi fermerëve atje se do…
Zhvillimet e vrullshme të orëve të fundit, kanë nxjerrë jashtë kontrolli edhe Edi Ramën I cili ka nisur kërcënimet direkte…
Deputeti i PD-së, Gent Strazimiri, ka reaguar në një postimi në rrjetet sociale pas daljes në skenë sërish të Taulant…
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, zhvilloi sot një takim me Drejtorin e Përgjithshëm të Zgjerimit në Komisionin…
Në Shqipëri, çështja e audiopërgjimit që implikonte vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, duket se mori një rrjedhë të…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekretuar dhënien e një grade madhore për Nazmi Cahanin, me detyrë Komandant i Komandës…
Kreu i PD-së Lulzim Basha nga selia blu ka akuzuar Edi Ramën, Fatmir Xhafajn, Arta Markun, Taulant Ballën e të…

Lajmet e fundit

Pas përplasjeve publike, Thaçi e Haradinaj bashkë te Nexhat Daci

Bota Shqiptare

Pas përplasjeve publike, Thaçi e Haradinaj bashkë te Nexhat Daci

Hashim Thaçi e Ramush Haradinaj kanë shkuar sot në Akademinë e Shkencave dhe Arteve të Kosovë në promovimin e librit “Lindja e Vështirë e Shtetësisë së Kosovës” të shkruar nga...

Dita ndërkombëtare e ecjes në natyrë

Lifestyle

Dita ndërkombëtare e ecjes në natyrë

15 tetori është caktuar nga Organizata Botërore e Shëndetësisë si Dita Ndërkombëtare e Ecjes në Natyrë. Qëllimi i kësaj dite është ngritja e vetëdijes së institucioneve dhe qytetarëve mbi rëndësinë që...

Ja si i këndohej seksit vite më parë në Shqipëri

Show-biz

Ja si i këndohej seksit vite më parë në Shqipëri

Në kanalin Youtube ekzistojnë akoma këngë të hershme shqiptare të ‘Top Fest’. Një nga ato ‘perla’ të repit shqiptar të para 14 viteve titullohet ‘All Night Long’ dhe teksti i kësaj...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!