Ka më shumë se 5 vite që vendi ka marrë një të tatëpjetë dhe po shkon gjithnjë e më shumë…
Nga Bujar Vreto Lagjia Brazhdan (Njesia Administrative Qender) Kerkesat e vazhdueshme te banoreve per problemet e tyre qe per hire…
Nga Oerd Bylykbashi Pardje pashe dy lajme. Nje nga vettingu dhe nje nga gjykata. I pari thoshte se nje gjyqtari…
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka denoncuar sot situatën në Sarandë sa i takon pastrimit të qytetit. Përmes një postimi…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas krimit të rëndë të ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e sotëm ku mbeti…
Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka ngritur disa pyetje për mos arrestimin e policëve të lidhur me…
Prokurorët e Krimeve të Rënda që po hetojnë ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri kanë zbuluar një tjetër udhëtim të dyshimtë…
Pas prishjes së Teatrit Kombëtar fshihen miliona para dhe se prishja nuk është çështje teknike apo sigurie, por një krim…
Javën që vjen, në sitën e vetingut do të jenë të paktën pesë subjekte. Kështu, java nis ditën e hënë…
14 korriku është Festa Kombëtare e Francës. Kjo u vendos nga ligji i 1880, për të festuar dy ngjarje, marrjen…

Lajmet e fundit

Taksa në Rrugën e Kombit, qeveria nuk përcakton përjashtime për invalidët në Kukës

Aktualitet

Taksa në Rrugën e Kombit, qeveria nuk përcakton përjashtime për invalidët në Kukës

Paketa lehtësuese për lëvizjen në Rrugën e Kombit e bërë publike nga Qeveria më 22 qershor nuk parashikon asgjë në lidhje me invalidët. Neni 16 i statusit të Invalidit, e përjashton...

Mbërrin i nxehti afrikan në Shqipëri, ja kur do ulen temperaturat

Aktualitet

Mbërrin i nxehti afrikan në Shqipëri, ja kur do ulen temperaturat

Shqipëria do të përfshihet nga vala e të nxehtit. Sipas METEOALB, kjo fundjavë pritet të jetë përvëluese. Shqipëria do mbetet në periferi të valës së të nxehtit Afrikan, e cila gjatë...

Ku shkojnë mineralet shqiptare?

Aktualitet

Ku shkojnë mineralet shqiptare?

Gjatë vitit 2018 eksportet drejt Spanjës nga Shqipëria kanë pësuar një dyfishim të vlerave për gjashtëmujorin e parë. Po ta krahasojmë me periudhën Janar-Qershor të vitit të kaluar duket qartë se...