Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka reaguar pas debatit Qeveri - Presidencë për dekretimin…
Gjatë vizitës në Francë Presidenti i Republikës i ka dhënë futbollistit Edvin Murati titullin: “Mjeshtër i Madh”. Këtë njoftim Presidenti…
Partia Demokratike ka publikuar emrat e firmave që përfitojnë milionat e eurove nga shkatërrimi i shtëpive në Unazën e Re.…
Nga Ilir Nikolla Në Vitin e Skënderbeut nuk mund të mungonte “angazhimi” i Rexhep Qoses për ta tëhuajësuar Heroin tonë…
“Emërimi i Sandër Lleshajt në postin e ministrit të Brendshëm paraqet një problematikë themelore kushtetuese. Kjo sepse ushtarakët e shërbimit…
Shembja e ‘Shqiponjës’ në kryqëzimin e madh në dalje të Tiranës si dhe ngritja e flamujve grekë në jug të…
Deputeti demokrat Flamur Noka, i cili është duke mbështetur protestën e banorëve të Unazës së Re përpara bashkisë i bëri…
Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu, ka dalë në mbështetje të protestuesve të Unazës së Re që po kërkojnë takim…
Presidenti Ilir Meta, duket se është i vendosur për t’i shkuar deri në fund mbrojtjes së Kushtetutës lidhur me dekretin…
Banorët e Unazës së Re kanë protestuar ditën e sotme para Bashkisë së Tiranës, duke kërkuar që të mos prishen…
Kreu i Shtetit, Ilir Meta ka pasur një takim me Presidenten e Kroacisë, Kolinda Grobar Kitaroviç dhe atë të Malit…
Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar ashpër pas deklaratës së fundit të bërë nga kryeministri Edi Rama, i cili fyen simbolet…

Lajmet e fundit

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Aktualitet

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Gazetarja Sonila Meço rikthehet përfundimisht në ekran pas një periudhe të gjatë tërheqjeje nga televizioni por kurrsesi nga profesioni i saj dhe kontakti me publikun. Meço është bërë zyrtarisht pjesë e...

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Politikë

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Vasili, ka reaguar pas mbledhjes së Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel pa praninë e opozitës. Ai shkruan se opozita ka qenë nga vitit 2013...

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Aktualitet

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Në rrugën rurale që lidh fshatrat Kaçinar- Mirditë – Kaluer në Lezhë, në një terren të theksuar malor, shtetasi T.N. 34 vjeç, banues në Mirditë, duke drejtuar mjetin e tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!