Pjese nga fjala e Bashes:    Ndaj ne kemi një rrugë për t’u përballur me këtë, është rruga e angazhimit…
Incident në Qytetin Studenti ku po prezantohet projekti i Kampusit të ri të Universitetit. Një studente i ndërpreu fjalën kryeministrit…
 Pjese nga fjala e Bashes:  Sikurse e thashë sfida krysore është sfida e besimit. Ne ndeshemi sot me nivelin më…
Pjese nga fjala e Bashes: Në mënyrë ironike zhgënjimi i shumë shqiptarëve është sot një mundësi e madhe: sepse Shqiptarët…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka hapur mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike për zgjedhjen e drejtuesve të rinj…
Ka nisur mbledhja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike ku kryetari i kësaj force dhe lideri i opozitës Lulzim Basha…
Mbledhja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike për zgjedhjen e drejtuesve të rinj të saj do të nisë pas pak minutash.
Shqipëria dhe Bashkimi Europian. Kosova, njohja e së cilës është fakt i kryer tashmë. Marrëveshja me Greqinë. Marrëdhëniet strategjike të…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, këtë të shtunë ndodhet në malin e Dajtit, duke promovuar kështu një nga vendet më…
Një pedagog i Universitetit të Arteve ka fyer një studente greviste në një kohë që protesta studentore dhe bojkoti i…
Partia Demokratike zgjedh sot me votë direkte nga Këshilli Kombëtar, 15 anëtarë e Kryesisë së saj. Kryetari i PD-së, Lulzim…
Dekani i Fakultetit të Teknologji Informacionit, Vladi Koliçi, u ka bërë presion studentëve që të mos ngujohen dhe të tërhiqen…

Lajmet e fundit

Rritet numri i aksidenteve në dhjetor, grupmosha 25-35 vjeç shkakton mbi 31% të tyre

Aktualitet

Rritet numri i aksidenteve në dhjetor, grupmosha 25-35 vjeç shkakton mbi 31% të tyre

Në vitin 2018 u numëruan 136 aksident rrugore me një rritje 3 për qind në raport me dhjetor 2017. Instituti i Statistikave raportoi të dhënat zyrtare për aksidentet rrugore ku...

Koha kur të gjithë lojtarët e kombëtares kuqezi u arrestuan dhe burgosën

Sport

Koha kur të gjithë lojtarët e kombëtares kuqezi u arrestuan dhe burgosën

30 maj 1990. Shqipëria përballej me Islandën, në ndeshjen e parë për kualifikueset e Europianit 1992. Ishte koha kur bota e futbollit po përjetonte edhe emocionet e fillimit të Kupës...

​Reagon Allegri pasi Ronaldo e humbi penalltinë

Sport

​Reagon Allegri pasi Ronaldo e humbi penalltinë

Trajneri italian i Juventusit, Massimiliano Allegri, nuk e ka konsideruar humbjes e penalltisë nga Cristiano Ronaldo ndonjë gjë të madhe, duke thënë se një gjë e tillë mund t’i ndodhë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!