Sonte në orën 21.00, kryetari i Partisë Demokratike Lulëzim Basha, do të jetë në studion e Emisionit "360 Gradë", të…
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video në Facebook, shoqëruar me mesazhin e një qytetari i cili denoncon se Veliaj…
Ndërkaq LSI përmes Endrit Brahillari akuzoi kryeministrin se po merr nëpër këmbë ligjin dhe Kushtetutën e vendit për ti dhënë…
Në vitin 2011, tre nga konstitucionalistët dhe juristët më të mirë të Shqipërisë, Xhezair Zaganjori, Aurela Anastasi dhe Eralda Çani…
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka ironizuar Ramën dhe ka publikuar një fotomontazh ku duket godina e Kryeministrisë, e cila është kthyer…
Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani iu është bashkuar reagimeve pas debateve për mosdrektimin e Sandër Lleshit në postin e ministrit…
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, po vazhdon vizitën e tij zyrtare në Francë. Kreu i Shtetit, si pjesë…
Kryetari Grupit Parlamentar të LSI Petrit Vasili ka kërkuar shkarkimin e Kryeministrit Edi Rama. Përmes një postimi në ‘facebook’, Vasili…
Kryediplomatja e ambasadës amerikane në Tiranë, në pritje të ambasadorit të ri, E ngarkuara me punë e ambasadës së SHBA-ve,…
Nga Ylli Manjani Karafil-Kryeministri e pranoi me në fund vetë, shkresërisht, se ka propozuar një Gjeneral aktiv për detyrën e…
Deputeti Klevis Balliu në emër të Partisë Demokratike ka kërkuar sot në arrestimin e kryebashiakut të Durrësit, Vangjush Dakos. Balliu…
Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka reaguar pas debatit Qeveri - Presidencë për dekretimin…

Lajmet e fundit

Shfryhet show i Ramës, dalin nga burgu dy ish-deputetët e PS

Aktualitet

Shfryhet show i Ramës, dalin nga burgu dy ish-deputetët e PS

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka liruar dy ish-deputetët e PS, Arben Ndoka dhe Arben Cuko të arrestuar në kuadër të operacionit "VOL-VO4", ndërsa ka lënë në burg...

Gruevski në Hungari përmes Tiranës? Policia e Shtetit nis verifikimet

Aktualitet

Gruevski në Hungari përmes Tiranës? Policia e Shtetit nis verifikimet

Policia e Shtetit ka nisur verifikimet në dy pikat kufitare Rinas dhe Qafë Thanë, pas lajmit se Gruevski ka kaluar në Hungari përmes Shqipërisë.Burime konfirmojnë se do kontrollohen listat e...

Kryebashkiaku i Durrësit ka pasur komunikim me bandën e Avdylajve

Politikë

Kryebashkiaku i Durrësit ka pasur komunikim me bandën e Avdylajve

"Prokuroria e Krimeve të Rënda duhet të kishte arrestuar brenda ditës, uzurpatorin e bashkisë së Durrësit, Vangjudh Dakon, jo vetëm prej dëshmisë publike së Avdylajt, por se lënia e Dakos...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!