Lideri i opozitës Lulzim Basha është shprehur sot se e vetmja zgjidhje që politika dhe parlamenti të shpëtojnë nga kriminelët…
Kreu i opozitës Lulzim Basha, deklaroi mbrëmjen e sotme  se në 6 vite kryeministri Edi Rama nuk mundi tu japë…
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në studion e "360 Gradë" në Ora News, tha se konflikti midis…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është i ftuar në një intervistë në "360 Gradë", të Artur Zhejit, së bashku…
Problematikat e mbartura nga vitet e kaluara të pasqyruara në projektbuxhetin e shtetit për vitin 2019, ishin në qendër të…
Deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu ka paralajëmruar qeverinë që të dëgjojë  zërin e familjarëve që po protestojnë në mbrojtjeje…
Rasti i fundit, kur Rama propozoi dy herë që gjeneral Sandër Lleshaj të jetë ministër i Brendshëm ishte në vijim…
Që Edi Rama i përdor njerëzit dhe i flak ata në momentin më të parë që s’u duhen ky është…
Sonte në orën 21.00, kryetari i Partisë Demokratike Lulëzim Basha, do të jetë në studion e Emisionit "360 Gradë", të…
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video në Facebook, shoqëruar me mesazhin e një qytetari i cili denoncon se Veliaj…
Ndërkaq LSI përmes Endrit Brahillari akuzoi kryeministrin se po merr nëpër këmbë ligjin dhe Kushtetutën e vendit për ti dhënë…
Në vitin 2011, tre nga konstitucionalistët dhe juristët më të mirë të Shqipërisë, Xhezair Zaganjori, Aurela Anastasi dhe Eralda Çani…

Lajmet e fundit

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Aktualitet

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Gazetarja Sonila Meço rikthehet përfundimisht në ekran pas një periudhe të gjatë tërheqjeje nga televizioni por kurrsesi nga profesioni i saj dhe kontakti me publikun. Meço është bërë zyrtarisht pjesë e...

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Politikë

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Vasili, ka reaguar pas mbledhjes së Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel pa praninë e opozitës. Ai shkruan se opozita ka qenë nga vitit 2013...

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Aktualitet

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Në rrugën rurale që lidh fshatrat Kaçinar- Mirditë – Kaluer në Lezhë, në një terren të theksuar malor, shtetasi T.N. 34 vjeç, banues në Mirditë, duke drejtuar mjetin e tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!