Kreu i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama se shumë shpejt do…
I pranishëm në protestën e banorëve të Unazës së Re, deputeti i Partisë Demokratike, Dashamir Shehi, i ka bërë thirrje…
Partia Demokratike e ka konsideruar buxhetin e vitit 2019 si buxhetin më antisocial. Grida Duma, Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun…
Ish-kryeministri ka publikuar ditën e sotme një mesazh të një qytetar, ku tregon sesi është kërcënuar vetëm se ka komentua…
Pasi presidenti Ilir Meta dekretoi nxjerrjen në lirim të oficerit me gradë madhore, Gjeneral Brigade Sandër Lleshaj, vendim ky që…
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetin social Facebook mesazhin e qytetarit dixhital, ku thotë se vizita e djeshme e…
Kreu i Shtetit, Ilir Meta ka vendosur ditën e sotme që të dekretojë nxjerrjen në lirim të oficerit me gradë…
Kreu i Shtetit, Ilir Meta duhet që ditën e sotme të vendosë nëse do të dekretojë Sandër Lleshin si ministër…
Një i ashtuquajtur super projekt, për ndërtimin e rrugëve, ka shpërthyer sot, në kokën dhe në mediat virtuale të Edi…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë sot në Sesionin e Dytë Plenar të Parlamentit Ndërkombëtar për Tolerancën dhe Paqen,…
Nga Naim Hasani Le te mësojnë sot me shume se kurrë drejtuesit e qeverise shqiptare dhe Kryerilindesi Edi Rama se…
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ishte ditën e djeshme në Dibër, ku nga aty ka folur për një skandal të…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!