Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pas deklaratës së bërë nga kryetari i bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj, i…
Kopene e idioteve edhe kur e ngordh dhe e varros, nuk heq dore nga partia....Ne ato momente, kjo kope ateiste…
Banorët e “Unazës së Re” kanë dalë sërish sot në protestë. “Rama ku je fshehur”, “Qeveri Hajdute”, janë pankartat që…
Ish kryeministri Sali Berisha ka dhënë një version pse Rama e hoqi simbolin e kombit, shqiponjën, nga sheshi që ka…
Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, i ftuar në studion e televizionit “Fax News”, ka…
Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit që dha sot Gjykata e Krimeve të Rënda, duke dënuar me 55 vite burg…
E ftuar në studion e ‘Opinion’ në News 24, zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, ka komentuar sërish atë se…
LSI përsërit akuzat ndaj Kryeministrit Rama dhe qeverisë.  Deputeti i Lëvizjes socialiste për Integrim, Endrit Brahimllari deklaroi sot gjatë një…
Deputeti i Partisë Demokratioke, Gent Strazimiri, ka reaguar me ashpërsi ndaj deklaratave të kreut të bashkisë së Tiranës Erion Veliaj…
Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ishte i ftuar nderi në Konferencën ndërkombëtare të zhvilluar në Marsejë me temë…
Nënkryetari LSI-se Luan Rama përmes një postimi në  ‘facebook’ e ka quajtur emërimin e Ministrit  të Brendshëm paligjshmëri, paturpësi dhe…
Ambasadori i Bashkimit Evropian në Shqipëri, Luigi Soreca, ka dhënë një intervistë për European Western Balkans gjatë Tirana Connectivity Forum,…

Lajmet e fundit

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Aktualitet

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Gazetarja Sonila Meço rikthehet përfundimisht në ekran pas një periudhe të gjatë tërheqjeje nga televizioni por kurrsesi nga profesioni i saj dhe kontakti me publikun. Meço është bërë zyrtarisht pjesë e...

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Politikë

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Vasili, ka reaguar pas mbledhjes së Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel pa praninë e opozitës. Ai shkruan se opozita ka qenë nga vitit 2013...

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Aktualitet

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Në rrugën rurale që lidh fshatrat Kaçinar- Mirditë – Kaluer në Lezhë, në një terren të theksuar malor, shtetasi T.N. 34 vjeç, banues në Mirditë, duke drejtuar mjetin e tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!