5000 deri në 6000 automjete në ditë qarkullojnë mesatarisht në Rrugën e Kombit. Të dhënat janë publikuar nga Koorporata Financiare…
Presidenti I Kosovës Hashim Thacci, ndodhet në Tiranë për të folur me kryeministrin Edi Rama  rreth zhvillimeve të fundit në…
 Kryedemokrati Lulzim Basha I qendron vendimit të opozitës për mosbindje civile. Në një deklaratë të papritur opër mediat,  Basha u…
Qytetarët kuksianë sapo ishin larguar nga pika e shkatërruar e konçensionarit ditën e shtunë, kur Fatmir Xhafaj doli në një…
Ish-kryeministri Sali Berisha i ka quajtur “Fake News” deklaratat e maxhorancës të thëna sot edhe nga Ministri Damian Gjiknuri se…
Partia Demokratike ka publikuar një video krahasimore të taksës së Rrugës së Kombit me taksat e rrugëve në vendet e…
Pavarësisht protestave të nisur në Tiranë dhe vendimit të opozitës për një mosbindje civile deputetët e LSI kanë marrë pjesë…
“Rama duhet të mbrojë interesat e qytetarëve dhe jo të koncensionarit. Ata janë sot në mbrojtje të interesave të tyre,…
Ky Kryeministër sa herë që krijon ndonjë skemë për grabitjen masive të shqiptarëve ka të njëjtin justifikim, tashmë edhe bajat.…
Ministri i Infrasturkturës dhe Energjisë Damian Gjiknuri, në një bashkëbisedim me mediat, shprehu keqardhjen për dhunën e ushtruar në Rrugën…

Lajmet e fundit

Dy shenjat që tregojnë se lidhja ka potencial afatgjatë

Lifestyle

Dy shenjat që tregojnë se lidhja ka potencial afatgjatë

Nëse lidhja juaj e re i prekë të këto shenja nga pak, atëherë është e arsyeshme të mendoni se mund të keni një lidhje të shëndetshme dhe të gjatë. Sidoqoftë, nëse...

Sekretet e njerëzve që kanë memorie të fortë

Lifestyle

Sekretet e njerëzve që kanë memorie të fortë

Memorizimi është një fakt që me kalimin e viteve mund dhe të dobësohet, ndaj gjithmonë është e rëndësishme që të bëni kujdes sidomos me ushqimet për të qenë gjithmonë në...

Foto/ Griezman tallet rëndë me Ramos-in, mbrojtësi i Realit ‘kurorëzon’ mbret francezin

Sport

Foto/ Griezman tallet rëndë me Ramos-in, mbrojtësi i Realit ‘kurorëzon’ mbret francezin

Mbrëmë u luajt ndeshja për Superkupën e Europës të këtij viti, ku Atletico Madrid mposhti mbrëmë Real Madrid me shifrat 4-2. Siç e ka Griezman që gjithmonë mendon t’ia bëjë akoma...