Nga Luçiano Boçi Rame sa kohë qe je KryeM.. harrove që “bota është portokall” e rrotullohet dhe vjen një ditë...-Ndërsa…
Gazetari Basir Çollaku i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, ka deklaruar se paratë e trafikut të drogës po…
Nëse Fatmir Xhafaj duhet ta japë apo jo dorëheqjen nga posti i ministrit të Brendshëm, pas situatës në të cilën…
Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili i ftuar në studion e lajmeve të Ora Neës tha se kryeministri…
Ish-kryeministri Sali Berisha, ka reaguar pas deklaratave të gazetarit Mustafa Nano mbrëmjen e sotme në “Opinion”. “Miq, sonte, me gjuhen…
Deputeti demokrat Flamur Noka, ka thënë se audio përgjimi dhe video e publikuar sot janë autentike. I ftuar në emisionin…
Deputeti i PD-së Enkelejd Alibeaj ka rrëfyer autorësinë e audio-përgjimit të bërë Agron Xhafajt. Ai pranon se përgjimi nuk është…
Deputeti i PD-së Ervin Salianji në emisionin “Studio e Hapur” në News24, ka deklaruar se  përgjimin e Agron Xhafajt e…
Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji tha se ne vijim PD-ja do te ketë të dhëna të tjera që do…
Konstitucionalisti i njohur Çlirim Gjata u shpreh se ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, nuk mund t’i shmanget përgjegjësive politike. Çlirim…
 Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, ka treguar mënyrën e intervistimit të Dëshmitarit X, i quajtur Albert Veliu. Bardhi deklaroi për…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mbrëmjen e sotme dëshmi nga qytetarët dixhital,  të cilët thotë se denoncojnë  “urdhrin e vëlla…

Lajmet e fundit

Emri i Maqedonisë, Kuvendi miraton nismën për ndryshimet kushtetuese

Bota Shqiptare

Emri i Maqedonisë, Kuvendi miraton nismën për ndryshimet kushtetuese

Me 80 vota pro Kuvendi miratoi nismën për ndryshimet kushtetuese. Në fillim të seancës deputetë e VMRO-së kërkuan që të votohet në mënyrë individuale. Edhe përkundër votimit me 80 vota PËR...

“Po pse nuk e legalizon kanabisin?!” Rama përgjigjet dhe nxjerr zbuluar veten

Aktualitet

“Po pse nuk e legalizon kanabisin?!” Rama përgjigjet dhe nxjerr zbuluar veten

Rasti i fundit i legalizimit të kanabisit ka qenë ai në Kanada dhe “suksesi” ka qenë aq i madh saqë “malli” nëpër dyqane ka përfunduar shumë më shpejt se rradha...

Lojërat e fatit u tatuan më pak se ushqimet

Aktualitet

Lojërat e fatit u tatuan më pak se ushqimet

Aktivisti i shoqërisë civile Besjan Pesha i ftuar në "Ekopolitikë" në Ora News tha se qeveria duhet ta mbyllë plotësisht aktivitetin e basteve edhe online, në të kundërt sipas tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!