Një situatë skandaloze po zhvillohet në ambientet e Kuvendit të Shqipërisë, ku Garda e Republikës ka dalë kundër deputetëve për…
Javën e kaluar Exit.al raportoi se si misioni i BE-së për ndihmën teknike në drejtësi, EURALIUS IV, ka qenë nën…
Goditje ndaj sistemit demokratik por edhe ofendim ndaj familjes së Azem Hajdarit.  Kështu e ka cilësuar deputeti demokrat, Klevis Balliu…
Kryeministri Rama është shprehur “i habitur” sesi drejtuesit socialistë të Bashkisë Has kishin propozuar dhe më pas miratuar vendimin për…
Me 13 vota pro dhe 1 abstenim, Këshilli Bashkiak i Hasit shpalli Gafurr Mazrekun, “Qytetar Nderi”, me motivacionin “Personalitet Intelektual,…
Pas një pushimi disa mujor, Kryeministri Rama do të hapë një tjetër ekspozitë me skicat e tij. Më 27 qershor,…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publike denoncimin e një qytetari për vjedhjen e pronave publike në qytetin e Korçës. Përmes…
Gafur Mazreku është shpallur Qytetar Nderi i Hasit. Pas këtij vendimi ka ardhur dhe  deklarata nga kryetari i këshilltarëve të…
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani i ka kushtuar një shkrim “talentit politik’’ të kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.…
Pas qëndrimit të Kryeministrisë se distancohej nga vendimi që kishte marrë Bashkia e Hasit, e cila i akordoi titullin ‘Qytetar…
Pas dhënies së titullit “Qytetar Nderi” i Hasit për Garfurr Mazrekun, atentatorin e Azem Hajdarit reagimet nga politika kanë qenë…
Kreu i shtetit Ilir Meta  ka emëruar si këshilltar për marrëdhëniet ndërkombëtare ish-ambasadorin në Turqi, Genci Muçaj. Ambasador Genci Mucaj…

Lajmet e fundit

Skenarët/ Si shpëton Shqipëria nga rënia në Ligën D

Sport

Skenarët/ Si shpëton Shqipëria nga rënia në Ligën D

Kombëtarja shqiptare përjetoi një natë tmerri në “Loro Boriçi” të Shkodrës, pasi u mposht nga Skocia me rezultatin e thellë 0-4, në një ndeshje ku dukej se gjithçka shkonte kundër...

Studimet në SHBA, ambasada tjetër njoftim  të rëndësishëm

Aktualitet

Studimet në SHBA, ambasada tjetër njoftim  të rëndësishëm

Ambasada Amerikane në Tiranë njofton të gjithë studentët e vitit të parë dhe të dytë që janë të interesuar të studiojnë një semestër në SHBA se kanë nisur aplikimet. "Jeni studentë...

Parashikimi i motit 18 nëntor 2018

Moti

Parashikimi i motit 18 nëntor 2018

Zhvillimi i një qendre të presionit të ulët atmosferik në brigjet e Italisë do të sjell mot të paqëndrueshëm ne vendin tonë. Vranësirat do të jenë prezente në të gjithë territorin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!