Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj, nëpërmjet një postimi në “Facebook” ka reaguar në lidhje me ngjarjen e…
Samiti i Sofjes nuk ka shërbyer vetëm për të shkëmbyer fjalë dhe premtime mes Europës dhe Ballkanit Perëndimor, por edhe…
PD dhe LSI kanë ngritur zërin sot në komisionin e Ligjeve ku i kanë bërë thirrje kolegëve të mazhorancës që,…
Nuk mund t’u fliste asgjë tepelenasve për ato punë që nuk i ka bërë dhe për ato premtime që nuk…
Kreu i PD-së Lulzim Basha ka bërë një tjetër thirrje për shqiptarët, që të bashkohen në një protestë kundër qeverisë…
“Të na rrojë sa malet, ky burri këtu. Ti shprehim falënderimet e përzemërta me një duartrokitje shokut Edi Rama”, kanë…
Ish-Kryeministri Sali Berisha, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka publikuar denoncimin e një qytetari, e cili informon për një…
Mbledhja e Komisionit të Shëndetësisë është shoqëruar me debate të ashpra për shkak të çështjes ‘Xhafaj’. Përfaqësuesit e opozitës kanë…
Presidentit i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, nisi sot një vizitë pune në Maltë, ku do të marrë pjesë në…
Kryetari i FRPD Belind Kellici mbi takimin me studente gjermane pjese te organizates JEF (Federalistet e Rinj Europiane), themeluar me…