Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi në një takim me të rinjtë ka bërë një analizë për gjendjen…
Kryebashkiakët e djathtë të bashkive në vend nuk do të marrin pjesë sot në takimin e thirrur me kryeministrin Rama,…
Nga Beqir SINA  - Ish i interrnuar në Savër - Lushnje Si ndrroi jete në duart e mia – gruaja…
Nga Xhelal Mziu Guximi, që krimi mori përsipër sot të gjuante me kallashnikov shtëpinë e gazetares Klodiana Lala, nuk mund…
Nga Paulin Marku Krimi i organizuar lind si pasojë e mungesës e shtetit. Me fjalë të tjera, mungesa e shtetit…
Debati për Teatrin e ri kombëtar do të rikthehet sërish të hënën në parlament. Monika Kryemadhi paralajmëroi kryeministrin Rama dhe…
Kjo nuk ishte hera e parë kur gazetarja Klodiana Lala është kërcënuar me jetë.  Mëngjesi i ditës së sotëm ka…
Ka nisur protesta para kryeministrisë , pas sulmit me armë ndaj banesës së prindërve të gazetares Klodiana Lala. Në protestë…
Nga Fahri Balliu/ Janë tre fajtorë në këtë ngjarje të rendë që ka ndodhur sot. Njëri fajtor përbëhet nga ata…
Deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi ka dënuar ashpër sulmin me armë në shtëpinë e gazetares së kronikës Klodiana Lala.…
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim tha sot publikisht se opozita do të dalë me kandidatë të vetëm në zgjedhjet…
Zëdhënësja e PD Ina Zhupa i është përgjigjur Endi Fugës në lidhje me ngjarjen që ndodhi në banesën e babait…

Lajmet e fundit

SHBA konfirmon mbështetjen për ushtrinë

Bota Shqiptare

SHBA konfirmon mbështetjen për ushtrinë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka lëshuar një deklaratë pas votimit të ligjeve që i paraprijnë shndërrimit të FSK-së në ushtri. Deklarata e plotë Shtetet e Bashkuara të Amerikës ripohojnë...

Tension te protesta, studentët nuk pranojnë ushtarin e Veliajt, ja si e përzunë

Politikë

Tension te protesta, studentët nuk pranojnë ushtarin e Veliajt, ja si e përzunë

Ka pasur momente tensioni në protestën e studentëve që po zhvillohet përpara kryeministrisë. Disa prej të rinjve kanë dashur që të largojnë prej aty studentin dhe aktivistin e Lëvizjes për Universitetin...

VIDEO/ Korçë, studentët braktisin takimin më rektorin: Është si Rama

Politikë

VIDEO/ Korçë, studentët braktisin takimin më rektorin: Është si Rama

Protesta e studentëve në të gjithë Shqipërinë ka vijuar edhe gjatë ditës së sotme. Ndërkohë Studentët e Universitetit të Korçës kanë braktisur një mbledhje të Senatit. Nervozimi erdhi pas fjalimit të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!