Kreu i grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka denoncuar mungesën e transparencës së qeverisë shqiptare ndaj qytetarëve të saj për…
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka bërë publik në faqen e tij "Facebook", një rast tjetër krimi mjedisor që po ndodh në…
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar nëpërmjet një statusi në faqen e tij “Facebook” për praninë e kryeministrit Rama, mbrëmjen e…
FRPD-ja dhe LRI po vijojnë me protestat kundër Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Edhe sot, një grup të rinjsh u…
Në takimin e sotëm me qytetarët në Orikum për çeljen e sezonit turistik kryeministri Edi Rama ka replikuar me qytetarët…
Ish-kryeministri Sali Bersiha ka përshëndetur veprimin e të rinjve të Vlorës për ta surpruizuar Ramën në vizitën e tij në…
Edhe ditën e sotme nuk ka munguar propaganda nga ana e kryeministrit Edi Rama. Ky  i fundit sot ka realizuar…
Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë në Facebook-un e tij një video-live nga Orikumi për çeljen e sezonit turistik ku shprehet se…
Kryeministri i vetëm prej rënies së diktaturës, që nuk ka një bilanc të punës së tij në raport me qytetarët…
ë pranishmëve në takimin e kryeministrit Edi Rama dhe ministrave të qeverisë në zonën e Orikumit në Vlorë, i ka…

Lajmet e fundit

E zë poshtë bombola e gazit, vdes 3-vjeçari në Korçë

Aktualitet

E zë poshtë bombola e gazit, vdes 3-vjeçari në Korçë

Paraditen e sotme në fshatin Mborje të Korçës një 3-vjeçar ka humbur jetën teksa ka qenë duke luajtur me bombul gazi te madhe.  Policia njofton se rreth orës 11:25, në fshatin...

Sensacionale/ Verbëria mund të shërohet,  gjendet kura

Lifestyle

Sensacionale/ Verbëria mund të shërohet, gjendet kura

Për herë të parë në histori të njerëzimit, shkencëtarët kanë arritur t’ua rikthejnë shikimin minjve të verbëruar duke i shëruar qelizat në retinën e syve. Rreth tre milionë amerikanë kanë shikim...

Italia do të anulojë koncesionet për ndërtimin e mirëmbajtjen e rrugëve

Globi

Italia do të anulojë koncesionet për ndërtimin e mirëmbajtjen e rrugëve

“Shteti italian do të duhet të marrë nën menaxhim autostradat e vendit nëse kompanitë që i kanë me koncesion nuk janë në gjendje të bëjnë punën siç duhet.” Kështu u shpreh...