Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nëpërmjet një sattusi në faqen facebook ka shprehur mirenjohjen e tij të thellë për…
Nderkohe qe dje mediat gjermane flisnin per skepticizem lidhur me hapjen e negociatave per vendin tone, duke e cilesuar kete…
Një ditë më parë opozita mbajti protestën madhështore në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” ku morën pjesë mijëra qytetarë për të…
Na mbeten edhe pak ditë nga momenti kur do të merret vendimi final lidhur me çeljen e negociatave për Shqipërinë.…
Në një komunikim me komentuesit në “facebook” Kryeministri Edi Rama ka marrë një sulm tjetër  për “qeverinë e krimit” në…
Deputetë dhe ish-deputetë të opozitës dhe pse bojkotuan parlamentin me vullnetin e tyre në periudhat qershor 2014 Janar 2015 dhe…
Nga ish-Kryeministri Sali Berisha Revolta qe lemeriti narkoqeverine dhe damkosi ate ne mbare boten! Te dashur miq, revolta masive e…
Nëpërmjet një statusi në facebook, ish Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka akuzuar median shqiptare për mungesë transparence. Ai ka…
Nga Bujar VRETO Opozitaret e bashkuar por dhe socialiste te zhgenjyer protestuan ne bulevardin deshmoret e kombit dhe treguan qytetari…
Nga Fatmir Guda Sepse në kulmin e agravimit të situatës ai ndërhyri për të mos lejuar eskalimin e saj. Shigjetat…