Rama njihet për dredhjet e spërdredhjet e “prapanicës” sa herë bëhet fjalë për të marrë disa vota më shumë nga…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta po ndjek me shqetësim dhe vëmendje situatën konfliktuale të krijuar në Tiranë mes qytetarëve dhe…
Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Edmond Panariti ka folur së fundmi për protestën e banorëve të Astirit. Ai është…
Banorët e “Astirit” vijojnë protestën për mbrojtjen e shtëpive që preken nga projekti i Unazës së Re. Ish kryeministri Sali…
Pasi përshëndeti dënimin e Emiljano Shullazit, sot Ambasada e SHBA në Tiranë ka pyetur qeverinë se kush e ka radhën?‘Vendimi…
Qeveria shqiptare vazhdon me arrogancën e saj, edhe në procesin e integrimit evropian të vendit. Mazhoranca ka përjashtuar për të…
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka zhvilluar sot një takim me Kryesinë e LSI-së në Durrës, së…
Qeveria përjashtoi për të dytën herë rradhazi opozitën nga përfaqësimi në takimin e Këshillit të Stabilizim Asocimit Shqipëri-BE. Në takimin…
Kreu i PR-së Fatmir Mediu ka reaguar ashpër me tentativën më të fundit të kryeministrit dhe kryebashkiakut të Tiranës, për…
Edhe misini i OSBE-së në Tiranë ka përshëndetur dënimin e Emiljano Shullazit nga gjykata. Në një deklaratë për mediat, OSBE…
Për herë të dytë brenda pak ditësh, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, po zhvillon një takim me banorët e…
Për të dytën herë radhazi brenda pak ditësh, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do zhvillojë një takim me banorët…

Lajmet e fundit

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Aktualitet

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Gazetarja Sonila Meço rikthehet përfundimisht në ekran pas një periudhe të gjatë tërheqjeje nga televizioni por kurrsesi nga profesioni i saj dhe kontakti me publikun. Meço është bërë zyrtarisht pjesë e...

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Politikë

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Vasili, ka reaguar pas mbledhjes së Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel pa praninë e opozitës. Ai shkruan se opozita ka qenë nga vitit 2013...

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Aktualitet

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Në rrugën rurale që lidh fshatrat Kaçinar- Mirditë – Kaluer në Lezhë, në një terren të theksuar malor, shtetasi T.N. 34 vjeç, banues në Mirditë, duke drejtuar mjetin e tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!