Berisha: Dëshmia nukleare e Albert Veliut, Rama ikën nga samiti para kohe

E Enjte, 17 May 2018 19:06

Dëshmia e Albert Veliut ishte aq e fortë sa detyroi kryeministrin Rama të largohej nga samiti para kohe, ndërsa ministrin Xhafaj të mbyllte telefonin.

Përmes një postimi në “facebook” Ish-kryeministri Sali Berisha ka thënë se dëshmitari x trondit qeverinë me një goditje vdekjeprurëse, “Te dashur miq, deshmia me fuqi nukleare e deshmitarit Albert Veliu ishte nje goditje vdekjeprurese per vete kryekumbar Ramen dhe kumbar Xhafen.” ka shkruar Berisha.

Sipas ish-kryeministrit shqiptarët duhet të ngrihen për përmbysjen e “kryefamiljes mafioze”.

Postimi i plotë:

Deshmi me fuqi tronditese nukleare e deshmitarit Albert Veliu!

Rama iken parakohe faqenxire nga samiti i Sofjes, Xhafa mbyll telefonin dhe zhduket si mi!

Te dashur miq, deshmia me fuqi nukleare e deshmitarit Albert Veliu ishte nje goditje vdekjeprurese per vete kryekumbar Ramen dhe kumbar Xhafen. Ata, pasi heshten 7 dite me radhe dhe ne vend qe ta arrestonin, nisen dje ne mengjes forcerisht per ne Itali Geron/Agron Xhafen, deklaruan se incizimi i bisedes se ketij te fundit per trafiqe me deshmitarin ishte e montuar.

Ky mashtrim i turpshem si dhe pengmarrja e deshmitarit qe nxorri ne shesh fytyren e vertet mafioze te klaneve Rama - Xhafa, jane nje kushtrim per çdo shqiptar per te shporrur e permbysur me nje fortune te pergjithshme popullore pushtetin e kryfamiljes mafioze te Shqiperise dhe Europes, familjes Rama dhe familjeve mafioze Xhafa, Tahiri etj!

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.