Basha, Ramës: Ndale terrorin shtetëror ndaj dëshmitarit, do marrësh përgjigjen më të ashpër

E Enjte, 17 May 2018 14:19

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e ka paralajmëruar Kryeministrin  Edi Rama që ta ndalë menjëherë presionin dhe terrorin shtetëror mbi dëshmitarin Albert Veliu, bashkëshorten dhe fëmijët e tij.

“Dëshmia tregoi se vëllai i ministrit Xhafaj, Agron Xhafaj, është një nga kokat e trafikut dhe krimit të organizuar në vend. E paralajmëroj sot Ramën se për çdo veprim për të terrorizuar, kërcënuar dhe vënë në presion dëshmitarin do të marrë përgjigjen më të ashpër nga opozita dhe populli. Larg duart nga presioni dhe terrori shtetëror mafioz nga dëshmitari Veliu dhe familjes së tij”, tha Basha.

Modifikuar më E Enjte, 17 May 2018 15:12

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

100- vjetori/Ismail Qemali në letërsi dhe artet shqiptare

Kulturë

100- vjetori/Ismail Qemali në letërsi dhe artet shqiptare

Me rastin e 100-vjetorit te vdekjes se Ismail Qemalit, po botojme nje sere veprash artistike ku trajtohet figura madheshtore e plakut te Vlores qe shpalli Pavaresine dhe ngriti Falmutrin me...

“Lufta është paqe. Liria është skllavëri. Injoranca është fuqi”!

Kulturë

“Lufta është paqe. Liria është skllavëri. Injoranca është fuqi”!

Megjithëse George Orwell ka shkruar vetëm gjashtë romane, vepra e tij i ka dhënë një vend të merituar në majë të listave të shkrimtarëve më të mirë. Ndikimi i tij...

Rrugëtimi 100 vjeçar pas vdekjes, i Ismail Qemalit

Kulturë

Rrugëtimi 100 vjeçar pas vdekjes, i Ismail Qemalit

Në përkujtim të 100-vjetorit të vdekjes së Ismail Qemalit, Muzeu Historik Kombëtar do të organizojë një tryezë shkencore dhe do të hapë ekspozitën me titull “Rrugëtim – Ismail Qemali ndër...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!