Çfarë ndodhi në Kuvend pasi iu ndërpre fjala Bashës... dhe një diversion i Ruçit

E Enjte, 17 May 2018 11:15

Ashtu si javën e kaluar kryeopozitari Lulzim Basha kaloi në Facebook për të vijuar fjalën e tij, pasi kryeparlamentari Gramoz Ruçi e njoftoi se i kishte mbaruar koha.

Basha nuk i ndali akuzat as kur Ruçi i tha të zbriste nga foltorja për t’ja lënë fjalën ish-kryeministrit Sali Berisha.

Basha insistoi që të vazhdonte fjalimin e tij, por Ruçi tha se ka të tjerë deputetë që duan të flasin.

Ai madje tha se në radhë është Sali Berisha për të folur.

Kur Basha nuk u tërhoq nga foltorja, Ruçi ndërpreu seancën 10 minuta.

Megjithatë, Basha vazhdoi fjalimin duke e transmetuar live në FB.

Basha: Gojën opozitës nuk ia mbyllni dot, as me metodat e sigurimit ju jeni shkolluar e rritur. Prandaj unë do të vazhdoj deri në fund fjalën time këtu”,- tha Basha,

Ruçi: Duhet të respektoni Kuvendin zoti Basha. Mos e uzurponi Parlamentin, Uluni poshtë

Modifikuar më E Enjte, 17 May 2018 11:26

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Korçë, 20 mijë lekë për notë kaluese, arrestohet infermieri

Aktualitet

Korçë, 20 mijë lekë për notë kaluese, arrestohet infermieri

Policia e Korçës ka arrestuar një infermier pasi kundrejt shumave që varionin nga 15 deri në 20 mijë lekë i premtonte studentëve notë kaluese në provimet e Fakultetit të Infermierisë-Korçë...

Pas deklaratave të Daçiçit, reagon Prishtina zyrtare: Asnjë shtet nuk është tërhequr nga njohjet

Bota Shqiptare

Pas deklaratave të Daçiçit, reagon Prishtina zyrtare: Asnjë shtet nuk është tërhequr nga njohjet

Ministria e Jashtme e Kosovës ka akuzuar Serbinë se është duke prodhuar lajme të rreme për “zhvillimet në rajon dhe veçanërisht në lidhje me Kosovën”. Duke rikujtuar se si edhe në...

Dafina publikon këngën “Kurgjo nuk kallxojna”

Lifestyle

Dafina publikon këngën “Kurgjo nuk kallxojna”

Këngëtarja Dafina Zeqiri ka publikuar këngën e saj më të re të titulluar “Kurgjo nuk kallxojna”. Për muzikën dhe realizimin është përkujdesur Cricket ndërsa tekstin e ka shkruar Gesko me vetë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!