Audio-përgjimi/ Deputetët e PD refuzojnë Prokurorinë e Ramës

E Enjte, 17 May 2018 10:21

Dy deputetët e PD-së, Enkelejd Alibeaj dhe Ervin Salianji, dhe ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, nuk do të paraqiten në Prokurorinë e Krimeve të Rënda.

Dy deputetët janë ditën e sotme në seancën parlamentare, ndërsa Bardhi mësohet se nuk do të paraqitet.

Të tre zyrtarë e PD-së ishin thirrur sot nga prokuroria në lidhje me audio-përgjimin Agron Xhafajt, vëllai i ministrit të Brendshëm, i dënuar në Itali me 7 vite e 2 muaj burg për trafik droge.

Shkak për mos vajtjen e deputetëve në prokurori është bërë seanca e sotme parlamentare.

Deputetët kanë kërkuar që prokuroria ti thërrasë një ditë tjetër për të dhënë dëshminë e tyre.

Modifikuar më E Enjte, 17 May 2018 10:41

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Haradinaj: Kush mbron idenë e korrigjimit të kufijve është i paguar

Bota Shqiptare

Haradinaj: Kush mbron idenë e korrigjimit të kufijve është i paguar

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka folur sot sërish për çështjen e korrigjimit të kufijve me Serbinë por dhe një sërë çështjesh të tjera të nxehta të aktualitetit. Në forumin e...

Maqedonia këtë javë nis bisedimet për në NATO

Globi

Maqedonia këtë javë nis bisedimet për në NATO

Të enjten dhe të premten zyrtarisht fillojnë bisedimet për anëtarësim në NATO. Koordinatori nacional për NATO, Stevo Pendarovski tha se Komiteti për integrimin e vendit në NATO ka përpiluar një draft...

Hillary mbron Bill Clintonin për skandalin me Lewisnkyn, thotë se nuk ishte abuzim i pushtetit

Aktualitet

Hillary mbron Bill Clintonin për skandalin me Lewisnkyn, thotë se nuk ishte abuzim i pushtetit

Hillary Clinton, ish-Sekretarja e Shtetit në SHBA në një intervistë për CBS ka thënë se afera e bashkëshortit të saj, Bill Clinton, me Monica Lewinskyn teksa ai ishte në Shtëpinë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!