Berisha hedh dritë mbi audio-përgjimin: Bashkëpuntorin nuk mund ta tregojmë, i rrezikohet jeta

Tuesday, 15 May 2018 21:10

I ftuar në emisionin “Studio e Hapur” ish-kryeministri Sali berisha hodhi dritë mbi realizimin e audio-përgjimit me vëllain e Fatmir Xhafaj. Ai tha se audio është realizuar nga një tjetër polici kriminale.

Më pshtë pjesë nga intervista:

Berisha: Nuk e bëjmë të ditur dëshmitarin sepse opozita nuk ka forca ta mbrojë. Ne nuk mund të lozim me jetët e njerëzve. Ai është një operacion perfekt i kryer nga segmente të policisë kriminale që donin të testonin nëse ishte aktiv

Eni Vasili: Polici Kriminale e shtetit?

Berisha: Në shqipëri ka shumë polici të tjera kriminale. Nuk është shërbim i SHISH, por paralel me shërbimin Informativ kombëtar ekziston një shërbim tjetër. Është shërbimi i mediave dhe gazetarëve.

Eni Vasili: Po thoni që e ka bërë media?

Nuk e di. Unë bëj analizë. A e kanë bërë këtë gazetarë që kanë risku jetën e tyure? Unë sjam i sigurt. Por edhe sikur të isha i sigurt nuk do e thoja. Sepse do duhet të përballen me familjen e dytë më të rrezikshme në ballkan. E para është familja Rama, e dyta familja Xhafaj.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Humbi jetën duke shpëtuar të fejuarën, ish-kryeministri mesazh për familjen e Ervid Palaj   

Aktualitet

Humbi jetën duke shpëtuar të fejuarën, ish-kryeministri mesazh për familjen e Ervid Palaj  

I riu Ervid Palaj humbi jetën mesditën e sotme në Vilun, pasi shpëtoi të fejuarën e tij dhe motrën nga mbytja. Mesazhe të shumta ngushëllimi kanë ardhur nga të gjitha anët.  Gjesti...

Turqi, 2 mijë notarë në garë në Bosfor

Globi

Turqi, 2 mijë notarë në garë në Bosfor

Në Turqi, më tepër se dy mijë njerëz zhvilluan sot gara noti nga Azia për në Europë, si pjesë e garës së përvitshme Ndërkontinentale të Bosforit. Notarët përshkruan ngushticën që lidh...

Shehu: Bushati bëri rolin e strucit

Politikë

Shehu: Bushati bëri rolin e strucit

Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu ka reaguar lidhur me deklaratat që bëri sot Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati. Përmes një statusi në profilin e tij në Facebook, Shehu thotë se...