Ja miku i Ramës me të cilin po ndan Kosovën

Saturday, 12 Janar 2019 19:32

Personi që shikoni në foto me arkën e birrave në dorë është Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç. Dikur kamarier e shërbëtor i Sheshelit dhe Milosheviçit, sot Vuçiç ëshët bërë ortak dhe mik i kryeministrit tonë Edi Rama. Rama i ka thënë edhe publikisht se e ka mik Vuçiçin, pavarësisht se ai po çon në vend premtimin që u ka dhënë kriminelëve të luftës si Millosheviçi, për ta aneksuar Kosovën në Serbi.
Fryrësi më i madh i qymyrit të ndezur, atij të ndryshimit të kufijve dhe coptimit të Kosovës, po tregohet Rama. Aq shumë arriti deri në këtë pikë sa tentoi të bëjë për Ministër të Jashtëm njeriun vegël të Serbisë.
Por kjo nuk përbën problem për kryeministrin tonë Edi Rama. Ai del në media dhe e thotë me kënaqësinë më të madhe se e ka mik Vuçiçin. Madje ofendon dhe i quan gomarë ata që kundërshtojnë idenë e tij për ndarjen e Kosovës. Por, Aleksandër Vuçiç që është aktualisht President i Serbisë, në Kuvendin e Serbisë gjatë viteve ’90, ka thënë që:- ‘Për secilin serb të vrarë në Bosnje, ne do të vrasim 100 mysliman’. Një kriminel i tillë nuk mendoj që duhet të jetë një mik i një Kryeministri shqiptar./ Redaksionale

Modifikuar më Saturday, 12 Janar 2019 19:34

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Hyjnë ilegalisht, kapen 2 shqiptarë në aeroportin e Berlinit

Aktualitet

Hyjnë ilegalisht, kapen 2 shqiptarë në aeroportin e Berlinit

Dy shqiptarë janë ndaluar në aeroportin e Berlinit në Gjermani pasi nuk kishin leje qëndrimi në këtë shtet, ndërsa bashkë me to janë arrestuar edhe një turk dhe një shtetas...

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Aktualitet

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Mërkuri është lidhur pozitivisht me Neptunin, por nga ana tjetër ndodhet në një katërkëndësh pak të vështirë me Jupiterin. Do kemi sukses ne pune dhe ne krijimtari. Do ishte mire te...

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Aktualitet

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Skënder Dalipi denoncoi publikisht në korrik të vitit të kaluar prokurorin Spartak Çoçoli. Ai deklaroi se i kishte dhënë 1 milion lekë të vjetra prokurorit që të ndikonte në favor të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!