Spahia: Mjekët peticion për dështimin e patronazhimit në Burrel

Saturday, 12 Janar 2019 15:17

Deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia ka denoncuar sot përmes një postimi në facebook, inspektimin e Ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në spitalin e Burrelit.

Për Spahian ky inspektim vjen pas peticionit të mjekëve për dështimin e sistemit të patronazhimit.

“Pas shkërmoqjes së propagandës fasadë të ministres se fundi edhe nga peticioni i mjekëve për dështimin e sistemit të patronazhimit, ministrja Ogerta Manastiliu detyrohet të niset me urgjencë drejt spitalit të Burrelit. Patronazhimi dështoi e nxori në pah situatën e rëndë në gjithë sistemin shëndetësor me mangësi bazike të cilat vërtetojnë se minimumi kjo ministre nuk njeh situatën, e nga ana tjetër mendon se mund ta mbulojë me propagandë.” Shkruan Spahia ndërsa shton se c’ka u trumbetua si sukses i madh, në fakt ka nxjerrë në pah injorancën dhe paaftësinë totale që mbizotëron sot në Ministrinë e Shëndetësisë.

 

“Babëzia, injoranca dhe mungesa e vullnetit për të mësuar janë kombinimi që po shkatërron sistemin e shëndetësisë. Gjithsesi jam i bindur se ministrja, rrugës për në Burrel ka patur rastin të diskutojë e t’i japë zgjidhje si zakonisht këtyre cështjeve, me numrin dy të kësaj ministrie….FOTOGRAFIN” –përfundon reagimin e tij deputeti demokrat.

Modifikuar më Saturday, 12 Janar 2019 15:19

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Hyjnë ilegalisht, kapen 2 shqiptarë në aeroportin e Berlinit

Aktualitet

Hyjnë ilegalisht, kapen 2 shqiptarë në aeroportin e Berlinit

Dy shqiptarë janë ndaluar në aeroportin e Berlinit në Gjermani pasi nuk kishin leje qëndrimi në këtë shtet, ndërsa bashkë me to janë arrestuar edhe një turk dhe një shtetas...

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Aktualitet

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Mërkuri është lidhur pozitivisht me Neptunin, por nga ana tjetër ndodhet në një katërkëndësh pak të vështirë me Jupiterin. Do kemi sukses ne pune dhe ne krijimtari. Do ishte mire te...

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Aktualitet

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Skënder Dalipi denoncoi publikisht në korrik të vitit të kaluar prokurorin Spartak Çoçoli. Ai deklaroi se i kishte dhënë 1 milion lekë të vjetra prokurorit që të ndikonte në favor të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!