Berisha publikon videon: Një isopolifoni për Edramën!

Premte, 11 Janar 2019 14:32

Studentët të cilët janë ngujuar në mjediset e Universitetit të Tiranës i kanë thurur një këngë kryeministrit Edi Rama.

Video është publikuar në rrjetin social Facebook nga ish-kryeministri, Sali Berisha.

Vargjet e këngës

Dëgjoni ç’ka thënë i gjati,

na tha ngelësa, na tha qen

herë pengmarrës, herë qorra,

gjë pa thënë nuk na ka lënë.

E na flet për edukatë,

i gjati kryeministër,

nesër do të na thotë gomerë,

kërkon të na vërë kapistër.

Jepi Edvin kryetari,

një për një të gjithë na shaj,

Ne të gjithë jemi fajtorë,

vetëm ti nuk paske faj.

S’jemi ngelës, s’jemi qen,

s’jemi dele siç do ti,

për 8 pikat kemi dalë,

do ti marrim një për një.

Modifikuar më Premte, 11 Janar 2019 14:32

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Aktualitet

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Mërkuri është lidhur pozitivisht me Neptunin, por nga ana tjetër ndodhet në një katërkëndësh pak të vështirë me Jupiterin. Do kemi sukses ne pune dhe ne krijimtari. Do ishte mire te...

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Aktualitet

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Skënder Dalipi denoncoi publikisht në korrik të vitit të kaluar prokurorin Spartak Çoçoli. Ai deklaroi se i kishte dhënë 1 milion lekë të vjetra prokurorit që të ndikonte në favor të...

Mësoni në sa vende mund të lëvizni pa vizë me pasaportën shqiptare (FOTO)

Aktualitet

Mësoni në sa vende mund të lëvizni pa vizë me pasaportën shqiptare (FOTO)

Sipas renditjes së Indeksit të Pasaportave Henley për 2019, Shqipëria renditet në vendin e 50-të të vendeve, pasaportat e të cilëve e bëjnë më të lehtë udhëtimin. Me një pasaportë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!