Lejfen Veliaj imiton propagandën komuniste kur fshatarët “hynin vetë kooperativë” apo dorëzonin vullnetarisht bagëtinë

E Enjte, 06 December 2018 17:16

Nuk ka të sosur estrada me lejfen Erion Veliajn. E konsumoi edhe një tjetër sot. Studio e tij agjitative shpërndau monologun e Veliajt shoqëruar me pamjet e një qytetari me origjinë nga Tepelenë i cili e falte banesën (dje tokën) për të mirën e qytetit (dje socializmit). Kishte kohë që nuk kishim parë të tilla skena nga galeria e pafund e propagandës komuniste. Shyqyr Zotit që kemi Erion Velinë që na i kujton. Dikur në diktaturë, kur fshatarët i dorëzuan vetë bagëtitë për të mirën e kolektivizimit, partia organizonte koncerte, me radio apo me orkestër. Krijoheshin skena qesharake sepse fshatarët që “dorëzonin” vetë bagëtitë qanin ngaqë po bëheshin trokë (siç edhe u bënë). Zyra e propagandës së Bashkisë së Tiranës dhe njeriu më i papërshtatshëm për të drejtuar bashkinë në vite (propaganda nuk është punë) po kujdesen maksimalisht që të përhapin sa më shumë lajme të rreme rreth ndërtimit abuziv të unazës së madhe. A mos Veliaj është në shërbim të Afrim Qendros, apo lejfeni ynë regjistron orën e propagandës te kryetari i madh?

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

Politikë

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

I pyetur për deklaratën e Ramës ditën e sotme në parlament ku u shpreh: “Protesta i dha një shuplakë qeverisë, një grusht opozitës dhe një dritë shprese shoqërisë”, ish-kryeministri Sali...

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Globi

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Policia franceze ka qëlluar për vdekje autorin e dyshuar të sulmit të së martës në Strasburg, ku 3 persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën. Viktima është 29-vjeçari Cerif...

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Aktualitet

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Profesori i njohur Edmond Tupja i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, duke komentuar për protestën e studentëve, tha se situata ku ndodhet vendi është në tatëpjetë. Tupja: Sipas një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!