Basha përshëndet protestën e studentëve: Iu prishi rehatinë hajdutëve!

E Enjte, 06 December 2018 17:12

Kreu i Partisë Demokratike ka përshëndetur protestën e studentëve të zhvilluar sot përpara ministrisë së Arsimit. Teksa i është bashkuar protestuesve të Unazës së re në ditën e  33 të saj, Basha përcolli mesazhin e  bashkimit dhe qëndresës, për të zmbrapsur hajdutët në qeveri.

“Lekët që duhet të shkojnë për të arsimuar rininë, shkojnë në projektet që vidhen nga Edi Rama dhe nxirren jashtë në ofshore. Po pse kështu do të vazhdojë Edi Rama. Nuk ka mundësi që për kërkimet shkencore caktohen 200 mijë euro dhe për këtë projekt abuziv cakton 48 milionë euro. Protesta e studentëve iu prishi rehatinë hajdutëve” tha Basha.

Studentët treguan sot “fuqinë” e tyre duke mbushur rrugën e Durrësit në Tiranë për të protestuar përpara godinës së ministrisë së Arsimit kundër tarifës për provimet e mbartura.

Kjo protestë madhështore, bëri që qeveria të tërhiqej, dhe kryeministri Edi Rama, të firmoste shfuqizimin e pikës 4 të VKM për tarifat.

Modifikuar më E Enjte, 06 December 2018 17:18

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

Politikë

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

I pyetur për deklaratën e Ramës ditën e sotme në parlament ku u shpreh: “Protesta i dha një shuplakë qeverisë, një grusht opozitës dhe një dritë shprese shoqërisë”, ish-kryeministri Sali...

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Globi

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Policia franceze ka qëlluar për vdekje autorin e dyshuar të sulmit të së martës në Strasburg, ku 3 persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën. Viktima është 29-vjeçari Cerif...

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Aktualitet

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Profesori i njohur Edmond Tupja i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, duke komentuar për protestën e studentëve, tha se situata ku ndodhet vendi është në tatëpjetë. Tupja: Sipas një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!