VIDEO/ Gafa e rëndë e Spiropalit me ngjyrat e flamurit

Hënë, 03 December 2018 19:58

Pasi e cilësoi Edi Ramën si Skënderbeun e kohrave moderne, deputetja socialiste, Elisa Spiropali, nuk di më të ndalë gafat e saj.

Gjatë seancës së ditës së sotme, Spiroplai ka ngatërruar ngjyrat e flamurit, duke e bërë fushën e zezë dhe shqiponjën dykrenare të kuqe.

‘Në themel të krenarisë së kësaj date qëndron simboli i flamurit, shqiponja me dy krena në fushë të zezë. Ky simbol na përbashkon kudo dhe gjithmonë, në kohë dhe në të gjitha hapsirat tona’, tha Spiropali.

Nuk e dimë nëse kjo ishte një gafë nga padituria e Spiropalit, apo ajo qëllimisht kërkon të ndryshojë simbolet tona kombëtare, njollos si komunistët në 45-n, kur i shtuan edhe një yll flamurti tonë.

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

Politikë

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

I pyetur për deklaratën e Ramës ditën e sotme në parlament ku u shpreh: “Protesta i dha një shuplakë qeverisë, një grusht opozitës dhe një dritë shprese shoqërisë”, ish-kryeministri Sali...

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Globi

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Policia franceze ka qëlluar për vdekje autorin e dyshuar të sulmit të së martës në Strasburg, ku 3 persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën. Viktima është 29-vjeçari Cerif...

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Aktualitet

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Profesori i njohur Edmond Tupja i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, duke komentuar për protestën e studentëve, tha se situata ku ndodhet vendi është në tatëpjetë. Tupja: Sipas një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!