Foto/ Çfarë ndodhi në parlament pas publikimit të skandalit të plagjiaturës së Manastirliut

Hënë, 03 December 2018 18:57

Jo vetëm jashtë Kuvendit, por edhe brenda tij,  duket se ziente diskutimi rreth denoncimit të Lëvizjes për Universitetin, që e akuzonte Ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu për plagjiaturë me punimin e Doktoraturës.

Fotot janë realizuar nga LSA në sallën e Kuvendit, ku duket qartazi se ka një diskutim mes kryeministrit Rama dhe Minisres Manastirliu. Koha dhe aktualiteti përkon, megjithatë nuk mund të themi me siguri se temë ka qenë Plagjiatura.

Në bisedë është përfshirë dhe Ministrja Xhaçka, teksa interes kanë shfaqur dhe zëvendëskryeministrja Mesi dhe Ministrja Nikolla.

Për denoncimin, Ministrja Manastirliu në një reagim në fb hodhi poshtë akuzat, duke thënë se Doktoraturën e ka realizuar bazuar në Rregulloret e FSHN, të miratuara nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës.

Manastirliu: Në fakt, punimi im, ashtu si çdo doktoraturë tjetër, në pjesën teorike ka jo vetëm këto, por edhe të tjera referenca (të përmendura në 4 faqe citime në fund të punimit), të cilat lidhen me temën e mbetjeve urbane në landfill-e. Diferencën në këto studime e bën ndryshimi në analizat kimike të objektit konkret të studimit dhe analizimi i këtyre rezultateve, të cilat vërtetojnë origjinalitetin e punimit.

Modifikuar më Hënë, 03 December 2018 19:00

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

Politikë

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

I pyetur për deklaratën e Ramës ditën e sotme në parlament ku u shpreh: “Protesta i dha një shuplakë qeverisë, një grusht opozitës dhe një dritë shprese shoqërisë”, ish-kryeministri Sali...

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Globi

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Policia franceze ka qëlluar për vdekje autorin e dyshuar të sulmit të së martës në Strasburg, ku 3 persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën. Viktima është 29-vjeçari Cerif...

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Aktualitet

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Profesori i njohur Edmond Tupja i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, duke komentuar për protestën e studentëve, tha se situata ku ndodhet vendi është në tatëpjetë. Tupja: Sipas një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!