Berisha publikon fotot: Të rinjtë e Lezhës e tmerruan Kallam Dështakun

E Enjte, 08 November 2018 18:40

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar fotot e protestës së Lezhjanëve sot, të cilët e kanë pritur me revoltë Ramën.

“Te rinjtë e Lezhës e tmerruan Kallam Dështakun. Ju lumtë! Sb”,ka shkruar Berisha, teksa ka postuar fotot.

Ashtu si në çdo qytet tjetër të Shqipërisë edhe në Lezhë shtabi qeveritar i Edi Ramës është pritur me protesta nga një grup të rinjsh, të cilët janë mbledhur në qendër.

Disa prej tyre mbajnë duar një pankartë ku shkruhet: “E gjithë vëmendja e Rilindjes për të rinjtë?! 79% e të rinjve duan të ikin”. Në videon e mëposhtme janë të pranishme edhe forca të shumta policie. Protesta është e qetë.

33

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha flet se kush do të jetë kandidati i PD për Tiranën

Politikë

Basha flet se kush do të jetë kandidati i PD për Tiranën

Kryetari i opozitës Lulzim Basha i ndodhur përballë një panel;i gazetarësh në emisionin ‘360 gradë’ foli dhe për kandidatin që do të përfaqësojë opozitën ën zgjedhjet lokale të vitit të...

Gati marrëveshja për BREXIT

Globi

Gati marrëveshja për BREXIT

Teksti i Traktatit të Daljes së Britanisë nga Bashkimi Europian është gati dhe do t’i prezantohet qeverisë britanike të martën. Lajmin e dha kryenegociatori i BE-së për Brexit-in, Michel Barnier.  “Parametrat...

Unaza e re, Basha: 317 familje pa nxirren nga shtëpitë me një kryq

Aktualitet

Unaza e re, Basha: 317 familje pa nxirren nga shtëpitë me një kryq

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në studion e "360 Gradë" në Ora News, e konsideroi të padrejtë shembjen e banesave që preken nga ndërtimi i Unazës së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!