Presidenti Meta, me kreun e Bashkisë së Firencës, Nardella: Intensifikim të bashkëpunimit

Premte, 02 November 2018 11:07

Gjatë vizitës në Firencë (Itali), presidenti Meta u prit dhe nga kryetari i bashkisë së Firencës. Ilir Meta ndodhet në Firenze për 90 vjetorin e lindjes së Kardinalit shqiptar Ernest Troshani.

 “Kënaqësi që bashkë me Kryetarin e Bashkisë së Firences, Dario Nardella të bashkëbisedonim me përfaqësues të komunitetit shqiptar në Firence, për rritjen e bashkëpunimit tonë të gjithanshëm në interes të përbashkët”, shkruan Presidenti Meta pas takimit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Lufta është paqe. Liria është skllavëri. Injoranca është fuqi”!

Kulturë

“Lufta është paqe. Liria është skllavëri. Injoranca është fuqi”!

Megjithëse George Orwell ka shkruar vetëm gjashtë romane, vepra e tij i ka dhënë një vend të merituar në majë të listave të shkrimtarëve më të mirë. Ndikimi i tij...

Rrugëtimi 100 vjeçar pas vdekjes, i Ismail Qemalit

Kulturë

Rrugëtimi 100 vjeçar pas vdekjes, i Ismail Qemalit

Në përkujtim të 100-vjetorit të vdekjes së Ismail Qemalit, Muzeu Historik Kombëtar do të organizojë një tryezë shkencore dhe do të hapë ekspozitën me titull “Rrugëtim – Ismail Qemali ndër...

George Clooney drejt divorcit? Bashkëshortja e tij ka marrë fëmijët dhe është larguar

Show-biz

George Clooney drejt divorcit? Bashkëshortja e tij ka marrë fëmijët dhe është larguar

Martesa e tyre katërvjeçare konsiderohet të jetë një nga më të qëndrushmet në showbiz. Por dje, raportet e bujshme pohuan se George dhe Amal Clooney janë në shkëmbinj. Martesa e tyre...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!