E frikshme/ “Në Shqipëri ka 5 të vrarë në 8 orë, dyfishi i Europës për 24 orë”

Premte, 12 October 2018 18:41

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një analizim të situatës kriminale në vend dhe nga statistikat  kuptohet farë lehtë se gjendja në vendin tonë është vërtetë e frikshme.

Përmes një postimi në ‘facebook’, Berisha bën me dije se ndërkohë që në vendin tonë brenda 8 orëve ka 5 persona të vrarë, kjo shifër në vendet e gjithë Europës është 2 herë më e vogël përreth 24 orë.

Për këto statistika në vendin tonë Ish-kryeministri i referohet masakrës në Mat, ngjarje e cila sipas tij vërtetoi edhe njëherë tjetër  se në këtë vend të udhëhequr nga ‘narkoshteti’ nuk ka siguri.

Postimi i plotë:

5 te vrare ne 8 ore, pra dy here me shume se ne te gjithe Europen ne 24 ore!

Ne narkoshtetin e Norieges rendi ne duart e bandave te krimit dhe droges!

Te dashur miq, mbasditen e djeshme Shqiperia, shteti i droges dhe krimit, pati 5 te vrare, 3 ne masakren e kryetarit kriminel te Partise Socialiste ne Mat dhe 2 ne Tirane. Kjo situate tejet e rende deshmon se rendin dhe sigurine ne kete vend, ne te cilin prej kohesh eshte instaluar narkoshteti i pare ne Europe, e kane ne duar krimi dhe droga te lidhur me familjet mafioze qeveritare Rama, Xhafa, Yaris, Tahiri.

Kjo gjendje pasigure te plote eshte nje thirrje per qytetaret e ketij vendi per te permbysur sa me pare kete klike te urryer nga mbare populli shqiptar! sb

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

BMW tërheq nga tregu 1.6 milion automjete

Teknologji

BMW tërheq nga tregu 1.6 milion automjete

Për shkak të rrjedhjes së ftohësit, kompania gjermane prestigjioze e veturave – BMW, do të tërheqë nga tregu 1.6 milion automjete në mbarë botën. Nga BMW u njoftua se rrjedhja nga...

"Babi do arkëtojë 500 mijë euro", përgjimet për anëtarin e rrjetit të drogës Hajri Seferi

Aktualitet

"Babi do arkëtojë 500 mijë euro", përgjimet për anëtarin e rrjetit të drogës Hajri Seferi

Në dosjen voluminoze të Prokurorisë për grupet kriminale në vend të goditura nga operacioni "Volvo 4", rezulton që shtetasi Hajri Seferi, ndërmjetës midis grupit kriminal të "Avdylajve" në Shijak dhe...

Hamburgun e kap mallkimi i Mavrajt, e pëson edhe trajneri

Sport

Hamburgun e kap mallkimi i Mavrajt, e pëson edhe trajneri

Hamburgu nuk po kalon një moment të mirë as në Bundesligën 2, duke qenë se rezultatet janë zhgënjyese dhe në klub ka hyrë frika e nj dështimi të mundshëm nga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!