Spaho: Xhafa Nuk mundet që ai të urdhërojë hetimin e vëllait të tij

E Enjte, 11 October 2018 21:59

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmod Spaho, ka deklaruar se Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj duhet të japë dorëheqjen.

I ftuar në ‘Real Story’, Spaho ka theksuar se Xhafa duhet të largohet pasi ai nuk mund të urdhërojë hetimin e vëllait të tij, i cili pop vuan dënimin për trafik droge në Itali, ndërsa akuzohet se edhe në Shqipëri ka drejtuar trafikun e drogës.

 ‘Fatmir Xhafaj nuk duhet të jetë ministër. Nuk mundet që ai të urdhëroi hetimin e vëllait të tij”

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tiranë, të shtëna me armë afër tregut ushqimor

Aktualitet

Tiranë, të shtëna me armë afër tregut ushqimor

Policia e Tiranës informon se afër Tregut Ushqimor është qëlluar me armë zjarri. Nuk ka persona të lënduar. Policia në vendngjarje po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

Aksident me vdekje në Shkodër

Aktualitet

Aksident me vdekje në Shkodër

Një aksident me vdekje ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Kryebushat, në aksin që lidh qytetin e Shkodrës me Bushatin. Viktimë e këtij aksidenti mësohet se ka qenë një grua, Shpresa...

Foto me kryq në ballë të universitetit, kush janë 10 pedagogët e Politeknikut që studentët kërkojnë vetting

Aktualitet

Foto me kryq në ballë të universitetit, kush janë 10 pedagogët e Politeknikut që studentët kërkojnë vetting

Ndërsa ka nisur marshimi i studentëve dhe i gjimnazistëve të Tiranës drejt Ministrisë së Arsimit, sot në ditën e shtatë të protestës, e cila do të jetë edhe më kulminantja...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!