Braçe-Ahmetaj në “konflikt” estradesk në Kuvend

E Enjte, 11 October 2018 19:57

Rutinën burokratike të Kuvendit, e prishi sot zëri i çjerrë dhe nervoziteti fëminor i deputetit më të vjetër të grupit parlamentar socialist, Erion Braçe. Teksa shquhej në foltoren kryesore me ndihmën e kamerave të fundit të Televizionit Shqiptar, Braçe frynte e shfrynte gjithë seriozitet. Shumë shikues që ndiqnin pa zë nëpër lokale pamjen e Braçes kujtuan mos kushedi për çfarë po nxihej e skuqej deputeti i PS-së. Pas Braçes, foli ministri pak milimetra më i gjatë, Arben Ahmetaj. Edhe ky asgjë për t’u mbajtur mend nuk tha. Në dallim nga Braçe, ky nuk u ka të fryjë hundët emocionalisht  apo të shihte me inat te një pikë e caktuar si kolegu i grupit kuvendit.

Në të vërtetë bëhej fjalë për një estradë socialiste e cila mori në fund duartrokitjen e deputetit të PS-së Fino, si ndjekës i rregullt i saj. Braçe po zihej me ministrin e Financave për listpagesat e Federatës Shqiptare të Futbollit. Kjo estradë nuk kishte në rend të ditës as tenderët problematikë të cilat i di Braçe dhe as gjendjen e keqe financiare të vendit.  E gjitha është një qeverisje e keqe dhe nuk bëhet më e mirë nga estradat, qofshin këto edhe parlamentare.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksident me vdekje në Shkodër

Aktualitet

Aksident me vdekje në Shkodër

Një aksident me vdekje ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Kryebushat, në aksin që lidh qytetin e Shkodrës me Bushatin. Viktimë e këtij aksidenti mësohet se ka qenë një grua, Shpresa...

Foto me kryq në ballë të universitetit, kush janë 10 pedagogët e Politeknikut që studentët kërkojnë vetting

Aktualitet

Foto me kryq në ballë të universitetit, kush janë 10 pedagogët e Politeknikut që studentët kërkojnë vetting

Ndërsa ka nisur marshimi i studentëve dhe i gjimnazistëve të Tiranës drejt Ministrisë së Arsimit, sot në ditën e shtatë të protestës, e cila do të jetë edhe më kulminantja...

Të burgosurit grek xhirojnë dhunën ndaj shqiptarit të dyshuar për vrasjen e studentes greke

Aktualitet

Të burgosurit grek xhirojnë dhunën ndaj shqiptarit të dyshuar për vrasjen e studentes greke

19-vjeçari shqiptar, Aleksandër Luca, që dyshohet se ka vrarë  studenten Eleni Topaludhi në Rodos ka rënë viktimë e rrahjes brenda burgut të Avlonës. Të burgosurit fillimisht filluan një sulm verbal me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!