PD krah banorëve të Laprakës: Veliaj po betonizon Tiranën

E mërkurë, 10 October 2018 15:46

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, ka marrë pjesë në protestën e banorëve të Laprakës, të cilët kundërshtojnë prishjen e fushës sportive.

Përmes një statusi në ‘Facebook’, Zhupa thotë se PD mbështet banorët, ndërsa shprehet se Erion Veliaj po betonizon Tiranën. PD shprehet se në vend të fushës sportive që ka 70 vite do ndërtohen pallate.

Postimi i plotë:

Sot ne mbeshtetje te banoreve te Laprakes, te cilet kishin dale per te protestuar per te vetmen hapesire sportive publike qe ka zona prej me shume se 70 vitesh. Banoret jane thellesisht te revoltuar dhe nuk do lejojne kete betonizem ne emer te pasurimit te klienteve te Veliajt. Sot ata perzune fadromat dhe deputetin e maxhorances Ulsi Manja, i cili erdhi per ti mbushur mendjen qe sa mire do behet kur te prishet fusha (video tregon momentin qe debojne Ulsi Manjen)

Betonizimi qe Veliaj po i ben Tiranes eshte masakrues ne cdo drejtim per jeten e qytetareve. Rasti i Laprakes eshte vazhdimesi e prishjeve te hapesirave publike, sportive dhe clodhese ne qytet per tju hapur rruge pallateve. Si ndodhi tek Kompleksi Dinano, tek parku i autobusave, te 7 xhuxhat. Nje histori e perseritur betoni.

Ne do ju qendrojme ne krah banoreve qe mos lejohet prishja e kesaj hapesire jetike per banoret e Laprakes. Banoret tregonin futbollistet nder vite qe ishin stervitur dhe kishin dale nga ajo fushe e Laprakes, tregonin historite e tyre, te prinderve te tyre dhe te femijeve te tyre. Shkollat rreth e qark kryejne oren e fiskultures aty. Trajner femijesh kryejne stervitje cdo mbasdite me mbi 100 femije qe e frekuentojne futbollin. Nje komunitet i tere eshte i lidhur dhe e ka te nevojshme ate hapesire publike sportive. Bashkia ka per detyre ti sherbej qytetareve, jo tju rrembej hapesirat mbi 70 vjecare publike.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

​Karikatura e Ditës: Shaqiri e bombardon autobusin e Man Unitedit

Sport

​Karikatura e Ditës: Shaqiri e bombardon autobusin e Man Unitedit

Protagonist i Karikaturës së Ditës të Goal.com për ditën e hënë është mesfushori me orgjinë shqiptare i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, për paraqitjen që bëri në derbin e djeshëm kundër Manchester...

Fatos Qerimaj e Vasil Tole, fituesit e konkursit “Krijimtaria muzikore 2018”

Kulturë

Fatos Qerimaj e Vasil Tole, fituesit e konkursit “Krijimtaria muzikore 2018”

Mbyllet konkursi mbarëkombëtar i Krijimtarisë Muzikore për vitin 2018. Në garë morën pjesë vetëm tre artistë, të cilët garuan për zhanrin e operës edhe baletit. Kompozitorët Fatos Qerimaj dhe Vasil Tole...

Drama polake triumfon në “European Film Awards”

Kulturë

Drama polake triumfon në “European Film Awards”

Drama polake, e realizuar në bardhezi nga regjisori Pawel Pawlikowski, është kthyer në shtëpi me pesë trofe, nga ceremonia që ndan çmimet evropiane të filmit. Filmi “Cold War” ka dalë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!